TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.
Mali

Mali

wstęga życia na pustyni

Jak przepiękny zamek z piasku uformowany w surowym pustynnym krajobrazie, Mali jest obdarzone niezwykłą ilością piękna, cudów, talentów i wiedzy. Jednak na razie jego krajobrazy, pomniki i historie są niedostępne, chronione przed turystami przez konflikt zagrażający samej kulturze Mali.

Sercem narodu jest Bamako, gdzie muzycy Ngoni i Kora grają do tańczących tłumów ze wszystkich grup etnicznych, podczas gdy w wiejskich wioskach Dogonowie wciąż żyją tak, jak to robili w starożytności.

Dalej na zachód kobiety z plemienia Fula przypinają do uszu srebrną biżuterię, a swój dobytek ładują na osiołki, tworząc karawany godne konkursów piękności, gdy maszerują przez hamadę (pustynię kamienistą).

A na północnym wschodzie pisma starożytnych cywilizacji afrykańskich pozostają zamknięte w pięknych bibliotekach Timbuktu, aż nadejdzie nowy świt dla Mali, a podróżnicy będą mogli je ponownie odkryć.