Madagaskar

Madagaskar

aleje baobabów

Lemury, baobaby, lasy deszczowe, pustynia, wędrówki i nurkowanie. Madagaskar to wymarzone miejsce dla entuzjastów outdooru. Samo dotarcie do tych wszystkich atrakcji już dostarczy niesamowitej frajdy.

Dziki świat

Madagaskar jest wyjątkowy. Można tu znaleźć 5% wszystkich znanych gatunków zwierząt i roślin. I tylko tutaj. Znakiem rozpoznawczym wyspy jest oczywiście lemur, ale istnieje wiele innych dziwnych i cudownych stworzeń i roślin: baobaby, owady, rekiny, żaby, orchidee, palmy, ptaki, żółwie, mangusta. I tak dalej. Duża część tej bioróżnorodności jest zagrożona ze względu na zmiany klimatyczne i presję ludności.

Epickie krajobrazy

Niezwykła fauna i flora uzupełniają epickie krajobrazy o niesamowitej różnorodności. Z lasu deszczowego na pustynię można przejechać przez zaledwie 300 km. Niewiele miejsc na Ziemi oferuje tak intensywny kalejdoskop natury. Są tam kaniony z piaskowca, wapienne krasy, góry, żyzne wzgórza kaskadowe z tarasowymi polami ryżowymi, wszelkiego rodzaju lasy - deszczowe, suche, kolczaste i bogata w lateryt gleba, która nadała temu krajowi przydomek „Czerwonej Wyspy”. Dzięki 5000 km linii brzegowej morze nigdy nie jest zbyt daleko. W niektórych miejscach turkusowe i idylliczne, w innych niebezpieczne.

Przygody

Dogłębne poznanie Madagaskaru może być trudne i kosztowne. Jest to czwarta co do wielkości wyspa na świecie, a jej drogi są tragiczne. Jednak dla tych, którzy lubią przygodę, jest to jedyny w swoim rodzaju cel podróży. Jazda po terenie dostarcza mnóstwo wrażeń, są tu parki narodowe, które odwiedza tylko kilkaset osób rocznie, regiony tak odległe, że aby się tam dostać, potrzebujesz prywatnego samolotu lub łodzi. Jest też do wyboru więcej aktywności, niż masz czasu. Wędrówki piesze, nurkowanie, kolarstwo górskie, kitesurfing, wspinaczka skałkowa. Jest też mnóstwo naturalnych basenów, plaż i hamaków, na których końcu można odpocząć.

Spostrzeżenia kulturowe

Madagaskar został zaludniony przez kolejne fale imigrantów z różnych zakątków Oceanu Indyjskiego. Nie przypomina żadnego innego kraju w Afryce czy Azji. Istnieją tu fantastyczne zabytki, które pozwalają odkryć wyjątkową historię wyspy, ale także wiele możliwości poznania lokalnych mieszkańców i zanurzenia się w ich świecie. W domkach na wsi, długodystansowych szlakach, festiwalach, taksówkach i dyskotekach w piątkowe wieczory.