TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.
Komory

Komory

żywa historia

Kilometry pięknych plaż Komorów zawsze przyciągały turystów. Jednak historia niepokojów politycznych na wyspach utrudniała wysiłki na rzecz promocji turystyki.

Wulkaniczne wyspy archipelagu Komorów nazywane są „wyspami perfumowanymi” ze względu na ich pachnące życie roślinne i znane są z wielkiego piękna krajobrazu. Catery wyspy archipelagu Komorów to cztery małe kamienie, wciśnięte między pobliską dużą czerwoną wyspę Madagaskar a wybrzeże Mozambiku. Łączą się tu afrykańskie, arabskie, malgaskie i francuskie wpływy, bo wyspy te były kiedyś znaczące w handlu na Oceanie Indyjskim między Afryką Wschodnią a portami azjatyckimi, takimi jak Indie i Japonia.

Wspaniałość naturalnych atrakcji Komorów wystarczy, by zostać tu na kilka dni. Brzegi wysp pokryte są drobnym piaskiem i otoczone palmami, co jest typowe dla dziewiczego raju z niezrównanymi możliwościami zobaczenia różnorodnego życia morskiego. W głębi lądu znajdują się urocze miasteczka i atrakcje kulturalne, a także piękne góry, jeziora i roślinność, które pokazują swoje piękno się na każdym kroku. Od oszałamiających formacji skalnych ukształtowanych i przekształconych przez wulkaniczną górę Karthala, po zatoki do nurkowania, spokojne wioski i wyraźny arabski urok Moroni, Komorom nigdy nie zabraknie miłych niespodzianek.

Komory są biedne. Są świadkami ciągłego exodusu wykształconych i wykwalifikowanych pracowników do Francji oraz stałego spadku produktu krajowego brutto. Stolica Moroni, położona na wyspie Grande Comore (N’gazidja), posiada większość nowoczesnych obiektów handlowych i produkcyjnych kraju, a przy braku innych możliwości większość wyspiarzy musi polegać na rolnictwie na własne potrzeby.