TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.
Etiopia

Etiopia

tutaj rodzi się błękitny Nil

Etiopia jest jednym z najpiękniejszych krajów Afryki, a jej krajobrazy są imponujące. To miejsce, w którym można wędrować na wysokości ponad 3000 m npm (góry Simien i Bale) lub odwiedzić najniższe miejsce na kontynencie afrykańskim, depresję Danakil. Pomiędzy nimi są bujne wyżyny i gorące pustynie, zawrotne kaniony, rozległe jeziora i wysokie płaskowyże. Jeśli spojrzysz wystarczająco uważnie na mapę, znajdziesz tu także punkty orientacyjne o dużym znaczeniu. Od źródła Błękitnego Nilu po opustoszałą depresję Danakil i 25% aktywnych wulkanów Afryki.

Etiopia, jedyny kraj afrykański, który uniknął europejskiego kolonializmu, zachował znaczną część swojej tożsamości kulturowej, a jego historia jest jedną z najbardziej fascynujących w Afryce. I w przeciwieństwie do wielu innych miejsc, starożytni pozostawili tutaj niezwykłe zabytki wiary i władzy, które służą jako punkty docelowe dla wielu wspaniałych podróży.

Etiopia to także świat niezwykłych zwierząt. Wokół Gór Simein, Menz-Guassa i Gór Bale, żyje etiopski wilk. Na północnym płaskowyżu mają swoje tereny małpy Gelada, a także inne naczelne. Z kolei obserwowanie ptaków należy do najlepszych tego typu aktywności w Afryce. W Babille dla odmiany znajdziemy słonie, w Nechisar – krokodyle, a hieny w Harar. To całkiem niezła różnorodność, która może nadać Twojej podróży zupełnie nowy wymiar.

Etiopia to również mnogość ludzkich kultur i plemion. Żyją tu Surmi, Afar, Mursi, Karo, Hamer, Nuer i Anuak, których starożytne zwyczaje i tradycje pozostały prawie całkowicie nietknięte. Zapuszczanie się do tych społeczności i przebywanie wśród nich przypomina życie w zapomnianym świecie. Punktem kulminacyjnym każdej podróży jest obserwowanie, a raczej przeżywanie jednego z wielu festiwali, które są integralną częścią tradycyjnej kultury. Od wielowiekowych obrzędów po chrześcijańskie uroczystości zapewnią odwiedzającym wspomnienia na całe życie.

Nadrzędna kategoria: Afryka
in Etiopia
Wodospady Błekitnego Nilu
Wodospady Błekitnego Nilu

Wodospady Błękitnego Nilu są znane, jako Tis Abay w języku amharskim, co oznacza "wielki dym". Wodospad znajduje się on na górnym biegu Błękitnego Nilu, około 30 km od miasta Bahir Dar i jeziora Tana. Wodospad jest jedną z najbardziej znanych atrakcji turystycznych w Etiopii. Ma wysokość od 37 do 45 metrów. Składa się z czterech strumieni, które w zależności od pory roku zmieniają swój przepływ. W porze suchej mogą to być niewielkie strużki wody. W porze deszczowej wodospad osiąga nawet 400 metrów szerokości, a rozprysk wody jest tak ogromny, że mgła unosi się w powietrzu w odległości nawet kilometra od wodospadu. Tworzy ona tęczę, która lśni ponad wąwozem i małym wiecznie zielonym lasem tropikalnym, ku uciesze wielu małp i wielobarwnych ptaków zamieszkujących okolicę.

Read More: Wodospady Błekitnego Nilu