TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.
Swaziland (Eswatini)

Eswatini (Swaziland)

niedoceniane miejsce na safari

W skrócie: duża rzecz w małym opakowaniu. Intrygujące Królestwo Swaziland czyli Eswatini jest niewielkie, ale oferuje ogromną listę atrakcji dla każdego gościa. Lubisz obserwowanie przyrody? Mamy to. Preferujesz działania zwiększające adrenalinę, takie jak rafting i jazda na rowerze górskim? Mamy to. Chcesz poznać żywą i kolorową lokalną kulturę? Uczestniczyć w tradycyjnych i praktykowanych od setek lat uroczystościach i ceremoniach? Mamy to. Do tego dochodzą wspaniałe trasy spacerowe, wspaniałe krajobrazy górskie i równinne, różnorodne opcje zakwaterowania i doskonałe rękodzieło wysokiej jakości.

W przeciwieństwie do RPA, eSwatini zdołało utrzymać spowolnienie rozwoju i dlatego zyskuje na popularności. Wszystko tu powstaje małe i przyjazne, a atmosfera jest wyjątkowo spokojna. Zamiast przemierzać kraj szybko w drodze do Parku Narodowego Krugera, KwaZulu-Natal lub Mozambiku, zastanów się nad pobytem w Swazilandzie przez co najmniej tydzień, aby poczuć jego unikalną atmosferę. Jeśli planujesz wizytę w miesiącach zimowych, spróbuj zgrać przyjazd z festiwalem trzciny Umhlanga, jednym z największych wydarzeń kulturalnych w Afryce.