TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.

Miejsca w Demokratycznej Republice Kongo

Demokratyczna Republika Konga

Demokratyczna Republika Konga

ścieżka w nieznane

Demokratyczna Republika Konga (dawniej Zair) pokryta jest ogromnymi połaciami lasów deszczowych i przerywana tryskającymi rzekami i dymiącymi wulkanami. To afrykańska przygoda z prawdziwego zdarzenia. Jest to jednak kraj, który doświadczył brutalnego XX-wiecznego wyzysku kolonialnego, autorytarnego szaleństwa i tego, co nazwano pierwszą „wojną światową” w Afryce, która ostatecznie zakończyła się 2003 wraz z powstaniem dynastii politycznej Kabila.

Obecność największych sił pokojowych ONZ na świecie wywołała pewien optymizm wśród udręczonej populacji i względne bezpieczeństwo w kraju, A na północnym wschodzie ten optymizm spowodował niewielki, ale szybko rozwijający się przemysł turystyczny, skoncentrowany na niesamowitym parku Parc National des Virunga. Jednak poprzez porwanie dwóch obywateli brytyjskich w maju 2018 r. i zamknięciu parku przyszłość turystyczna jednego z najbardziej ekscytujących miejsc w Afryce stanęła po raz kolejny pod znakiem zapytania.

Nadrzędna kategoria: Afryka
Park Narodowy Kahuzi-Biega

Park Narodowy Kahuzi-Biega został wpisany w 1980 roku na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO ze względu na wyjątkową różnorodność biologiczną lasów tropikalnych, a szczególnie dzięki zamieszkiwaniu go przez goryle nizinne uważane za bardzo zagrożony gatunek. Park znajduje się we wschodniej części Demokratycznej Republiki Konga, w pobliżu miasta Bukavu, na zachodnim brzegu jeziora Kivu i granicy z Rwandą.

Read More: Park Narodowy Kahuzi-Biega
Nadrzędna kategoria: Afryka
Park Narodowy Wirunga

Park Narodowy Wirunga znajduje się we wschodniej części Demokratycznej Republiki Konga i graniczy z Rwandą i Ugandą. To najstarszy obszar chroniony dzikiej przyrody w Afryce. Znany z różnorodności dzikiej przyrody oraz dzięki wpisaniu go na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Ten magiczny park narodowy Wirunga to obszar o powierzchni około 7800 km kwadratowych lasów deszczowych, bagien i łąk. Są tu także obszary górskie a nawet dwa aktywne wulkany.

Read More: Park Narodowy Wirunga