Nadrzędna kategoria: Afryka
in Angola
Angola

Dla większości ludzi Angola jest jedną z ostatnich wielkich tajemnic turystycznych Afryki. Pomimo żywiołowych krajobrazów i gwałtownej gospodarki zależnej od ropy naftowej, kraj pozostaje zamknięty dla wszystkich oprócz najbardziej odważnych podróżników dzięki surowej polityce wizowej, wysokim cenom i historii, która bardziej dotyczy wojny niż pokoju.

Read More: Angola
Nadrzędna kategoria: Afryka
in Angola
Wodospady Kalandula

Wodospady Kalandula znajdują się na rzece Lucala, dopływie rzeki Kwanza w Angoli. Położone 420 kilometrów od Luandy, są drugimi najważniejszymi wodospadami w Afryce, po wodospadach Wiktorii.

Do 1975 roku były znane jako wodospady Duque de Bragança (Quedas do Duque de Bragança), ale po zakończeniu rządów Portugalii w Angoli nazwa została zmieniona na Kalandula Falls.

Read More: Wodospady Kalandula
Nadrzędna kategoria: Afryka
in Angola
Black Rocks w Pungo Andongo

Kojarzone z legendami plemiennymi rdzennych mieszkańców Mbundu, Czarne Kamienie Pungo Andongo robią wrażenie tajemniczych formacji skalnych przypominających kształtami różne zwierzęta.
Pungo Andongo, miejsce mitów i legend, służyło jako stolica Królestwa Ndongo. Mówi się, że w skałach znajdują się odciski stóp króla Rei Ngoli Kiluanji i królowej Rainha Ginga. Legenda głosi, że gdy królowa kąpała się w strumieniu u podnóża skał, była podglądana przez żołnierzy, a kiedy uciekała, zostawiła po sobie ślady. Małe odciski, które wyglądają jak odciski stóp, są łatwo dostrzegalne.

Read More: Czarne skały w Pungo Andongo
Nadrzędna kategoria: Afryka
in Angola
Luanda – stolica Angoli

Stolica Angoli, Luanda, leży na wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego i jest podzielona na dwie części:Baixa de Luanda i Cidade Alta. Jest administracyjnym, kulturalnym i miejskim centrum kraju, a także trzecim najbardziej zaludnionym miastem portugalskojęzycznym na świecie. Jest to szybko rozwijające się miasto, w którym pojawiają się duże projekty odbudowy i rozwoju.
Rozkwit biznesowy Luandy sprawił, że zwiedzanie tego miasta jest dość drogie, ale nowoczesna infrastruktura sprawia, że jest to bardzo wygodne miasto dla turystów, a w połączeniu z ciepłym klimatem jest całkiem atrakcyjnym celem podróży.

Read More: Luanda
Nadrzędna kategoria: Afryka
in Angola
Cape Island Luanda

Wyspa Luanda, (Cape Island), to jedno z tych idyllicznych miejsc poszukiwanych przez turystów, ale także miejscowych do wypoczynku i rekreacji. Jest to siedmiokilometrowy języczek lądu - linia brzegowa, która oddziela miasto Luanda od Oceanu Atlantyckiego. Oznacza to plażę o długości 7 km, zaledwie 10 km od centrum miasta, naprzeciwko zatoki Luanda. Wyspa jest połączona z miastem przesmykiem u stóp Twierdzy São Miguel. Ile stolic na świecie może powiedzieć, że posiada takie luksusy?

Read More: Wyspa Luanda
Nadrzędna kategoria: Afryka
in Angola
Mussulo

Mussulo Jest to wyspa barierowa (w rzeczywistości półwysep o długości 30 km) o urozmaiconej i pięknej linii brzegowej. Położona jest w wewnętrznej lagunie, więc morze jest zawsze ciepłe i bez fal, nadające się do uprawiania sportów wodnych. Mussulo jest jak zdjęcie na pocztówce z kołyszącymi się palmami i białym piaskiem i jest jednym z najpopularniejszych miejsc turystycznych w Luandzie, stolicy Angoli.

Read More: Mussulo
Nadrzędna kategoria: Afryka
in Angola
Park Narodowy Iona

Park Narodowy Iona to jeden z największych Parków Narodowych w Angoli. Tylko w tym jednym ekoregionie występuje tak wiele gatunków gadów, roślin i ptaków. Park Narodowy Iona znajduje się w południowo-zachodniej części Angoli i stanowi północny kraniec Namib w części znanej jako Pustynia Moçâmedes - najstarszej pustyni na świecie. Iona sąsiaduje z Parkiem Narodowym Skeleton Coast w Namibii, który sąsiaduje również z Parkiem Narodowym Namib-Naukluft, tworząc jeden z największych transgranicznych obszarów chronionych (TFCA) na świecie. Łącznie zajmują prawie 50 000 km2, z czego Park Narodowy Iona zajmuje 15 000 km2 i jest jednym z największych parków w Angoli.

Read More: Park Narodowy Iona
Nadrzędna kategoria: Afryka
in Angola
Miradouro da Lua

Miradouro da Lua (punkt widokowy na księżycowy krajobraz) to zestaw klifów o długości 40 km na południe od Luandy w Angoli. Na przestrzeni tysiącleci erozja spowodowana wiatrem i deszczem stworzyła ten niesamowity księżycowy krajobraz, który możemy dziś oglądać. Miraduoro da Lua zapewnia wyjątkowe, jedyne w swoim rodzaju przeżycie, którego nie można przegapić podczas zwiedzania Angoli. Najlepszym sposobem na zwiedzanie Miraduoro da Lua jest piesza wycieczka krajoznawcza lub kemping.

Read More: Miradouro da Lua
Nadrzędna kategoria: Afryka
in Angola
Tundavala Fissure

Szczelina Tundavala jest jedną z najbardziej spektakularnych atrakcji przyrodniczych w Angoli. Można ją znaleźć między miastami Lubango i Namibe na wysokości 2600 m npm. Nie trzeba chyba pisać, że na tej wysokości widoki są fenomenalne, a panorama należy do najlepszych w Afryce. Szlak do zejścia z powrotem na poziom morza, do którego często docierają wędrowcy szukający dreszczyku emocji, jest oszałamiający ale niebyt bezpieczny. W Tundavala oprócz najbardziej znanej szczeliny i stromych skał możemy natknąć się również na płaty sawanny, traw i leśnych krajobrazów.

Read More: Tundavala Fissure
Nadrzędna kategoria: Afryka
in Angola
Żelazny Pałac

Palácio de Ferro (Żelazny Pałac) to historyczny budynek w stolicy Angoli Luandzie, który prawdopodobnie został zaprojektowany i zbudowany przez Gustave'a Eiffela, budowniczego Wieży Eiffla w Paryżu i Statuy Wolności w Nowym Jorku.

Read More: Żelazny Pałac