TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.

Wodospad Dźog

Jog Falls Wodospad Dźog (Jog) jest drugim największym wodospadem w Indiach położonym w pobliżu miejscowości Sagara taluk, dzielnicy Shimoga w stanie Karnataka. Znajduje się on w gęstych wiecznie zielonych lasach, 16 km od najbliższego dworca kolejowego Talguppa. Jest to segmentowy wodospad, który w zależności od deszczu i pory roku różni się wielkością i ilością przepływu wody. Wodospad jest główną atrakcją turystyczną i zajmuje 131 miejsce na świecie w bazie danych wodospadów. Można również spotkać inne nazwy wodospadu Dźog, takie jak wodospad Gersoppa lub Jogada Gundi.

Wodospad znajduje się na granicy z Uttara Kannada i Sagara, 100 km od miasta Shimoga.

Wodospad Dźog został utworzony przez rzekę Sharavathi, jego wysokość wynosi 253 m, co czyni go drugim najwyższym wodospadem w Indiach po wodospadzie Nohkalikai ze spadkiem 335 m w Meghalaya.

Joga to słowo w języku kannada, które oznacza upadki. Wielu kannada w pobliżu Gór Sahyadri, jak na przykład w regionie Yellapura, nadal używa słowa Joga, aby oznaczało upadki. Słowo Joga może być też związane z pochodną słowa javugu, co oznacza bagno (mokre).

Związaną z wodospadem jest pobliska Linganmakki Dam na rzece Sharavathi. Elektrownia działa od 1948 roku i ma pojemność 120 MW. Jest obecnie jedną z największych hydroelektrowni w Indiach, oraz jest niewielkim źródłem energii elektrycznej dla Karnataka. Elektrownia była wcześniej nazwana projektem hydroelektrycznym Krishna Rajendra. Nazwa została później zmieniona na Mahatma Gandhi Hydro-electric Project. Była ona obsługiwana przez zaporę Hirebhaskara do 1960 r. Po 1960 r., Dzięki pomysłowi Sir M. Visvesvarayya, tama Linganmakki została wykorzystana do produkcji energii elektrycznej.

Przed rozpoczęciem sezonu monsunowego, gdy w tamie Linganmakki nie ma zbyt dużej ilości wody, wodospad Dźog to para cienkich strumieni wody spływających po klifie, ponieważ woda zebrana w tamie służy wyłącznie do wytwarzania energii elektrycznej. Podczas monsunów lokalna woda deszczowa jest źródłem wody dla wodospadu.