TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.

Tęczowa Góra

Tęczowa Góra - Vinicunca

Każdego roku do Andów przybywają miliony turystów, aby zobaczyć ruiny cytadeli Inków Machu Picchu. Ale w 2015 roku nowo odkryty cud geologiczny został dodany do listy miejsc, które trzeba zobaczyć w kraju. Vinicunca - znana również jako Góra Siedmiu Kolorów lub po prostu Tęczowa Góra - została odsłonięta, gdy śnieg ją pokrywający stopił się i odsłonił naturalne piękno skały znajdującej się pod nim. Uformowana przez wietrzenie, warunki środowiskowe i osady, wyjątkowa minerologia góry stworzyła marmurkowy efekt z warstwowymi odcieniami złota, lawendy, czerwieni i turkusu wznoszącymi się ku niebu.

Uważana za święte miejsce w Peru, góra stała się popularnym miejscem turystycznym dla obcokrajowców i jest obecnie drugą najczęściej odwiedzaną atrakcją w regionie Cusco. Według peruwiańskich mediów Vinicunca jest odwiedzana przez 1500 osób dziennie - to jedna trzecia codziennych gości odwiedzających Machu Picchu.

Wielu touroperatorów organizuje całodniowe wizyty na Rainbow Mountain, która leży około 160 km od Cusco. Odwiedzający powinni być przygotowani na rozpoczęcie dnia we wczesnych godzinach porannych. Biura podróży w Cusco oferują wycieczki za około 100 PEN i po wczesnym wyjeździe wracają co centrum miast ok. godziny 19.00. Do ceny wycieczki trzeba doliczyć opłatę za wstęp w wysokości 10 PEN.

Wędrowcy, którzy chcą wspiąć się na górę, muszą pokonać około 8km w obie strony od przystanku autobusowego. Odwiedzający powinni być przygotowani na wspinanie się na dużych wysokościach – Szczyt Vinicunca znajduje się na wysokości 5 200 metrów nad poziomem morza. Większość trasy nie jest zbyt wymagająca, choć końcowa część wędrówki to trudniejsze i bardziej strome podejście.

Dla poszukiwaczy mocnych wrażeń lub jako alternatywny sposób na zdobycie Vinicunca, można wypożyczyć rower górski. Goście, którzy nie lubią długich wędrówek, szczyt mogą zdobyć konno za 80 PEN. Konie można wypożyczyć w kilku punktach trasy, jeśli chodzenie stanie się zbyt trudne.

Lokalne władze zalecają trekking na Vinicunkę od marca do listopada, przy błękitnym niebie najprawdopodobniej od czerwca do sierpnia, ale pogoda nad górą może się zmienić w ciągu kilku sekund.

Wiele osób, które były na Tęczowej Górze, wróciło rozczarowanych niską widocznością. Inni uważają, że w pochmurną pogodę, kolory skały są wyblakłe i ciemne.

Ze względu na nieprzewidywalną pogodę może być trudno odpowiednio się ubrać. Dlatego najlepiej ubrać się „na cebulkę”. Kurtki przeciwdeszczowe są koniecznością, podobnie jak okulary przeciwsłoneczne, krem do opalania i dużo wody. W skrajnie złych warunkach władze całkowicie zamykają wędrówki na szczyt Vinicunca

Jak dostać się na Vinicunca?

Najprostszym i najtańszym sposobem dotarcia na szczyt Vinicunca jest wzięcie udziału w wykupionej wycieczce z Cusco.

Jeśli jednak chcesz podróżować samemu, powinieneś dojechać autobusem z Cusco do Andahuaylillas, a następnie pozostaje jedynie taksówka. Jednak z uwagi na cenę zdecydowanie lepszą opcją jest propozycja wycieczki zorganizowanej.

Pogoda w regionie Cusco - kiedy jechać?

Najlepszą porą na zwiedzanie regionu Cusco w Peru jest od okres od września do listopada, kiedy to temperatura jest wiosenna, a opady są ograniczone. Najwyższa średnia temperatura w Cusco wynosi 15°C we wrześniu a najniższa 13°C w czerwcu.

Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
14°C 14°C 14°C 14°C 14°C 13°C 13°C 14°C 15°C 15°C 15°C 14°C
80
mm
90
mm
70
mm
36
mm
17
mm
6
mm
8
mm
11
mm
17
mm
52
mm
64
mm
66
mm
CUSCO REGION POGODA
Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa
in Peru