TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.

Zamek Hohenschwangau

Zamek Hohenschwangau

Zamek Hohenschwangau wznosi się tuż nad miasteczkiem, na stosunkowo niewysokim wzgórzu (w porównaniu do innych okolicznych wzniesień). W miejscu obecnej XIX-wiecznej rezydencji już od XII wieku stał średniowieczny zamek Schwangau. W 1832 roku zamek zakupił książę Maksymilian, który wybrał to miejsce na swoją rezydencję ze względu na wyjątkowo uroczą okolicę oraz malownicze alpejskie krajobrazy. Przyszły władca zdecydował o przebudowie swojej nowej posiadłości i w ciągu pięciu lat (od 1833 do 1837 roku) powstał zamek w dzisiejszym neogotyckim kształcie.

Budowla wyróżnia się już z daleka swoim żółtym kolorem. W środku oprócz wystroju zachwycają freski i malowidła ścienne. Dla odwiedzających udostępnionych jest około 15 bogato wyposażonych królewskich apartamentów. Na szczególną uwagę zasługuje sypialnia Ludwika, której sklepienie przypomina niebo za dnia i w nocy (w stworzeniu nastroju miały pomagać przemyślnie ukryte lampy oliwne).

Nawet jeśli nie planujemy zwiedzać wnętrz zamku to zdecydowanie warto wejść na górę i zobaczyć pałacowe ogrody. Oprócz punktów widokowych miejsce to wyróżnia się oryginalnymi fontannami (w tym jedną wzorowaną na Fontannie Lwów z andaluzyjskiej Alhambry) i różnorodną roślinnością. W 2007 roku ogród przeszedł rewitalizację i został w nim przywrócony układ z XIX wieku.

Jak dostać się do zamku Hohenschwangau?

Hohenschwangau znajduje się w Bawarii w Niemczech, 5 kilometrów od granicy z Austrią. Odległość do Monachium wynosi 120 km, a do Stuttgartu - 220 km.

Można tu dojechać również pociągiem z Monachium do Füssen lepiej zarezerwować bilety kolejowe z wyprzedzeniem - www.bahn.com. Z dworca kolejowego w Füssen można wsiąść do autobusu 73 lub 78 (przystanek Hohenschwangau Neuschwanstein zamek).

Parkowanie na zamku nie jest dozwolone i będziesz musiał zostawić samochód w Hohenschwangau (parkingi P1 do P4). Koszty parkowania dziennie to 6,00€ za samochód.

Godziny otwarcia zamku Hohenschwangau i ceny biletów

Zamek otwarty jest codziennie z wyjątkiem 1 stycznia, 24,25,31 grudnia.
24 marca - 15 października: 9.00–18.00, 16 października - 23 marca: 10.00 - 16.00

Bilety można kupić w kilku opcjach:
Zamek Neuschwanstein - 13€
Zamek Hohenschwangau - 13€
Muzeum Królów Bawarskich - 11€
Dzieci do 18 lat – za darmo
Studenci i seniorzy powyżej 65 roku życia posiadają niewielkie zniżki (około 2€).

Bilety kombinowane:
Zamek Hohenschwangau i Zamek Neuschwanstein - 25€
Zamek Neuschwanstein i Muzeum Królów Bawarskich - 22,5€
Zamek Hohenschwangau i Muzeum Królów Bawarskich - 22€
Zamek Hohenschwangau, Zamek Neuschwanstein i Muzeum Królów Bawarskich - 31,50€

Kiedy odwiedzić zamek Hohenschwangau

Najkorzystniejszą porą na podróżowanie do Bawarii w Niemczech jest od okres od czerwca do sierpnia, kiedy temperatury są przyjemne i występuje mało opadów. Najwyższa średnia temperatura w Bawarii to 24°C w sierpniu a najniższa 2°C w styczniu

Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
2°C 3°C 9°C 15°C 18°C 21°C 23°C 24°C 19°C 13°C 8°C 4°C
46
mm
24
mm
37
mm
29
mm
62
mm
64
mm
57
mm
52
mm
36
mm
40
mm
26
mm
46
mm
BAWARIA POGODA
Nadrzędna kategoria: Europa
in Niemcy