Miasteczko Hohenschwangau

Miasteczko Hohenschwangau

Hohenschwangau to niewielka miejscowość w południowych Niemczech, położona nad jeziorem Alpsee niedaleko Füssen. Słynie z dwóch królewskich rezydencji: Zamku Neuschwanstein oraz Zamku Hohenschwangau. Oba pałace powstały na wzgórzach, chociaż pierwszy z nich umiejscowiony się zdecydowanie niżej. Do obu z nich dojdziemy pieszo. Do zamku Hohenschwangau dotrzemy w około 15 minut, a do zamku Neuschwanstein w mniej więcej 30 minut.

Jeśli chcemy pooglądać okolicę z punktów widokowych warto wybrać się do obu zamków na pieszą wycieczkę. Dodatkowym bonusem jest możliwość swobodnego spaceru po dziedzińcach obu pałaców. Do apartamentów królewskich będziemy mogli wejść jedynie w trakcie wycieczki z przewodnikiem. Wycieczka w obu przypadkach trwa 30 minut i przy wejściu otrzymamy przewodnik audio w języku polskim.

Nie bez powodu bajkowy krajobraz Schwangau był także przez tak długi czas wybierany jako miejsce relaksu i kontemplacji dla mieszkańców Bawarii. Jezioro Alpsee, przy brzegu którego leży Hohenschwangau, to bez wątpienia źródło spokoju, położone w spektakularnym miejscu, gdzie zaczynają się Alpy. To świetne miejsce na popływanie kajakiem lub wpław w okresie letnim oraz na jazdę na łyżwach zimą.

Jak dostać się do Hohenschwangau?

Wieś Hohenschwangau znajduje się zaledwie 3 km od Füssen i 8 km od autostrady A7 (zjazd Füssen).

Odległość do Monachium wynosi 120 km, a do Stuttgartu - 220 km.

Kiedy odwiedzić Hohenschwangau?

Najkorzystniejszą porą na podróżowanie do Bawarii w Niemczech jest od okres od czerwca do sierpnia, kiedy temperatury są przyjemne i występuje mało opadów. Najwyższa średnia temperatura w Bawarii to 24°C w sierpniu a najniższa 2°C w styczniu

Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
2°C 3°C 9°C 15°C 18°C 21°C 23°C 24°C 19°C 13°C 8°C 4°C
46
mm
24
mm
37
mm
29
mm
62
mm
64
mm
57
mm
52
mm
36
mm
40
mm
26
mm
46
mm
BAWARIA POGODA
Nadrzędna kategoria: Europa
in Niemcy