Natura jest nieprawdopodobnie kreatywnym artystą. W trakcie miliardów lat, utworzyła na naszej planecie tysiące zachwycających miejsc. Są one porozrzucane po całym Świecie i w każdym kraju znajdziemy bajeczne "widoczki". Dzięki zdobyczom XX wieku, takim jak latanie, do większości z nich można się bezproblemowo dostać.

Niektóre z publikowanych tu miejsc są powszechnie znane i odwiedzane przez miliony turystów rocznie. Inne, ze względu na trudny dostęp są przeznaczone tylko dla oczu nielicznych podróżników. Jeszcze inne zostały odkryte zupełnie niedawno i dopiero budowana jest infrastruktura pozwalająca na dotarcie do nich. Czasem też specjalne regulacje prawne ograniczają ruch turystyczny, by zachować szczególne miejsca w nienaruszonym stanie.

Nie ograniczamy się jedynie do najpiękniejszych naturalnych miejsc na Świecie. Pokazujemy także najważniejsze budowle minionych cywilizacji, a także najpiękniejsze miasta i znajdujące się w nich cuda architektury współczesnej

TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.
Muzeum Narodowe Cirta

Muzeum Narodowe Cirta to najważniejsze muzeum w Konstantynie, pełne pamiątek po numidyjskiej, fenickiej i rzymskiej przeszłości miasta. Na wyróżnienie zasługuje kilka oszałamiających eksponatów wydobytych z wykopalisk prowadzonych w okolicach Konstantyny i pobliskiego Tiddis. Najważniejsze z nich to siedząca figura z terakoty znaleziona w grobowcu z II wieku p.n.e. i wyjątkowe, marmurowe popiersie kobiety znanej jako „piękna z Djemili”.

Read More: Muzeum Narodowe Cirta
Hippo Regius

Hippo Regius to starożytne miasto w północno-wschodniej Algierii, nad Morzem Śródziemnym. Ogromne ruiny tego starożytnego rzymskiego miasta znanego również jako Hippone, są jednymi z najbardziej sugestywnych w Algierii, rozciągającymi się na krętym terenie, pełnym kwiatów, rozmarynu i drzew oliwnych, zamieszkanym przez ptaki i owce.

Read More: Hippo Regius
Narodowe Muzeum Starożytności

Narodowe Muzeum Starożytności w Algierze jest najpopularniejszym muzeum w mieście. Można tu zobaczyć bogactwo dziedzictwa Algierii. Zbiór antyków pochodzi z miejsc w całym mieście i całej Algierii. Wśród wczesnych eksponatów znajdują się piękne i duże rzeźby z kości słoniowej, totemiczni wojownicy konni z okresu libijskiego. Jest rzeźba z Szarszal i mozaiki z Tipaza, odlewy z brązu, w tym wspaniały fragment nogi konia wraz z kopytem, oraz niezwykła figura pucołowatego dziecka trzymającego orła na piersi, pochodząca z III wieku.

Read More: Narodowe Muzeum Starożytności
Kazba w Algierze

Sercem miasta w Algierze jest starożytna Kazba, która tworzy stromy i wąski labirynt uliczek oraz gęsto upakowanych białych domków na zachód od Pl des Martyrs. Wzgórze to zamieszkiwali Fenicjanie już od VI wieku, a później stało się miastem rzymskim. Budynki, które można obecnie zobaczyć w większości są pozostałością po Imperium Osmańskim, które tu urzędowało między XVI a XVIII wiekiem. Wartych zobaczenia jest kilka wspaniałych pałaców osmańskich, skoncentrowanych wokół Djemaa Ketchoua na końcu Rue Ahmed Bouzrina. Najpiękniejszym jest Dar Hassan Pacha, zbudowany w 1791 r., w którym obecnie znajduje się Narodowe Muzeum Iluminacji, Miniatury i Kaligrafii.

Read More: Kazba w Algierze
Ruiny Timgadu

Ruiny Timgadu to jedno z najważniejszych rzymskich miejsc w Algierii. Rozciągają się na ogromnym obszarze równiny, która zimą jest chłodna i mokra, a latem gorąca i sucha. Dzięki doskonale zachowanym ruinom, to starożytne miasto stało się zabytkiem Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Read More: Ruiny Timgadu
Muzeum w Satif

Muzeum w Satif jest jednym z najważniejszych muzeów w Algierii i dla niego samego warto zatrzymać się w Sétif. Znajduje się w nim ogromny zbiór odkryć archeologicznych „od początku świata”. Najstarsze zbiory datowane są na 1,8 miliona lat (poniżej paleolitu). Zawierają kamienie, fragmenty wapienia zrębowego i zwierzęta, takie jak koń, słoń czy inne ssaki. Z lat około 7000 p.n.e. pochodzi kolekcja narzędzi krzemiennych, kostnych, szlifierskich i toporów.

Read More: Muzeum w Satif
Muzeum Archeologiczne w Szarszal

Muzeum Archeologiczne Szarszal gromadzi artefakty, które są powszechnie uważane za jedne z najlepszych przykładów starożytności rzymskiej i greckiej na kontynencie afrykańskim. Szarszal był nazywany Cezareą Mauretanii podczas panowania cesarstwa rzymskiego i był bogatą stolicą rzymskiej Mauretanii Caesariensis. Archeolodzy odkryli na tych ziemiach wiele artefaktów z różnych okresów dawnej historii Cherchella i wiele z nich umieszczono w Muzeum.

Read More: Muzeum Archeologiczne w Cherchell
konstantyna

Miasto Constantine w północno-wschodniej części Algierii jest jednym z najbardziej malowniczych miast w Afryce Północnej, leży po obu stronach prawie 200-metrowego wąwozu. Historia miasta sięga aż 600 lat pne. Konstantyna była stolicą Berberskiego Królestwa Numidii pod nazwą Citra, a następnie w 46 pne. stała się miastem rzymskim. Nazwę otrzymała po cesarzu Konstantynie Wielkim po roku 313.

Read More: Konstantyna
Tundavala Fissure

Szczelina Tundavala jest jedną z najbardziej spektakularnych atrakcji przyrodniczych w Angoli. Można ją znaleźć między miastami Lubango i Namibe na wysokości 2600 m npm. Nie trzeba chyba pisać, że na tej wysokości widoki są fenomenalne, a panorama należy do najlepszych w Afryce. Szlak do zejścia z powrotem na poziom morza, do którego często docierają wędrowcy szukający dreszczyku emocji, jest oszałamiający ale niebyt bezpieczny. W Tundavala oprócz najbardziej znanej szczeliny i stromych skał możemy natknąć się również na płaty sawanny, traw i leśnych krajobrazów.

Read More: Tundavala Fissure
Żelazny Pałac

Palácio de Ferro (Żelazny Pałac) to historyczny budynek w stolicy Angoli Luandzie, który prawdopodobnie został zaprojektowany i zbudowany przez Gustave'a Eiffela, budowniczego Wieży Eiffla w Paryżu i Statuy Wolności w Nowym Jorku.

Read More: Żelazny Pałac