Natura jest nieprawdopodobnie kreatywnym artystą. W trakcie miliardów lat, utworzyła na naszej planecie tysiące zachwycających miejsc. Są one porozrzucane po całym Świecie i w każdym kraju znajdziemy bajeczne "widoczki". Dzięki zdobyczom XX wieku, takim jak latanie, do większości z nich można się bezproblemowo dostać.

Niektóre z publikowanych tu miejsc są powszechnie znane i odwiedzane przez miliony turystów rocznie. Inne, ze względu na trudny dostęp są przeznaczone tylko dla oczu nielicznych podróżników. Jeszcze inne zostały odkryte zupełnie niedawno i dopiero budowana jest infrastruktura pozwalająca na dotarcie do nich. Czasem też specjalne regulacje prawne ograniczają ruch turystyczny, by zachować szczególne miejsca w nienaruszonym stanie.

Nie ograniczamy się jedynie do najpiękniejszych naturalnych miejsc na Świecie. Pokazujemy także najważniejsze budowle minionych cywilizacji, a także najpiękniejsze miasta i znajdujące się w nich cuda architektury współczesnej

TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.

Darien GapAby w pełni docenić to, co reprezentuje Darien Gap, trzeba najpierw dowiedzieć się o Autostradzie Panamerykańskiej. Ta autostrada rozciąga się prawie 30 000 mil od północnego brzegu Alaski do najbardziej wysuniętego na południe krańca Ameryki Południowej. Przekraczając pasma górskie, rzeki i pustynie, próbując połączyć kontynenty północno i południowo amerykański, ta droga jest rekordem Guinnessa jako najdłuższa droga na świecie. Jedyną przerwą na autostradzie jest brakujący fragment o szerokości 54 mil, znany jako Darién Gap.

Read More: Darien Gap

Stożkowy wuklan CotopaxiKiedy w Internecie szukamy informacji o Ekwadorze, nierzadko natrafimy na zdjęcia Cotopaxi - jednego z najsłynniejszych stożków wulkanicznych pokrytych śniegiem. Cotopaxi jest fotograficzną, geologiczną i sentymentalną ikoną wszystkich Ekwadorczyków. Turyści padają ofiarą piękna wulkanu. Podczas lotu do Quito w ciągu dnia ludzie często doceniają jego majestatyczny kształt przez okno samolotu. Cotopaxi, podobnie jak strażnik, który patrzy na stolicę i otaczające ją miasta, jest częścią codziennego krajobrazu, do którego Quito jest przyzwyczajone. A w pogodny dzień Cotopaxi jest widoczny z oddali i jest absolutnie hipnotyzujący.

Read More: Cotopaxi

rzeka CommewijneCommewijne River to rzeka w północnym Surinamie wypływająca ze wzgórz Dystryktu Commewijne i kierująca się na północ, dopóki nie połączy się z prawej strony z meandrującą rzeką Cottica. Dalej biegnie na zachód, aż połączy się z rzeką Surinam w Nieuw Amsterdam. Tutaj, po około 30 kilometrach, wpływa do Oceanu Atlantyckiego. Ma dorzecze o powierzchni 6 600 km2.

Commewijne River była historycznie ważna dla żeglugi. Pływały po niej statki oceaniczne, a ogromne barki transportowały boksyt z Moengo na wschodzie do ujścia rzeki Surinam, a stamtąd na południe przez Paramaribo do rafinerii Paranam oraz do Trynidadu i USA. Tratwy z tropikalnym drewnem transportowały surowiec do Paramaribo, stolicy Surinamu. Obecnie boksyt Moengo jest wyczerpany, a drewno liściaste przewożone jest głównie ciężarówkami. Dziś pozostało tu jedynie trochę handlu łodziami z lokalnymi mieszkańcami i turystami.

Read More: Commewijne River

Zaginione Miasto - Ciudad PerdidaNa końcu ponad 1200 górskich schodów, w nieprzeniknionym lesie tropikalnym Sierra Nevada w Kolumbii, leżą ruiny starożytnego, opuszczonego miasta. W latach 70. XX wieku niesamowite miasto było jednym z najważniejszych odkryć archeologicznych XX wieku, ujawnionych światu jako Ciudad Perdida lub „Zaginione miasto”.

Być może najbardziej niezwykłym w Ciudad Perdida jest fakt, że został zbudowany około 650 lat przed Machu Picchu, około 800 r. n.e.

Read More: Zaginione Miasto - Ciudad Perdida

Chilijska kraina jeziorChilijska Kraina Jezior słynie ze spektakularnych, błękitnych jezior górskich, pokrytych śniegiem wulkanów i lasów. Znana jest również jako miejsce popularnych kurortów, rekreacji przez cały rok i tradycyjnego folkloru, rękodzieła i legend. Kraina Jezior obejmuje dwa regiony Chile: dziewiąty region, bardziej sugestywnie znany jako La Araucania i Dziesiąty Region, Los Lagos. Od północy na południe Kraina Jezior rozciąga się od Pacyfiku na wschód do Andów.

Read More: Chilijska kraina jezior
Krajobraz Chapada Dos Veadeiros

Park Narodowy Chapada Dos Veadeiros. Park znajduje się w stanie Goias, w Brazylii. Jego wiek szacowany jest na 1,8 miliarda lat, ale został odkryty i założony jako park narodowy dopiero w 1961 roku przez prezydenta Juscelino Kubitschecka. Ze względu na swoją piękną przyrodę park został wymieniony jako jeden z Światowych Zabytków Dziedzictwa Przyrodniczego UNESCO w 2001 roku. Park jest siedzibą niezliczonych gatunków flory i fauny, wodospadów i krajobrazów.

Read More: Chapada Dos Veadeiros

rzeka Cano CristalesWyjątkowy cud biologiczny, Caño Cristales nazywany jest: „rzeką pięciu kolorów”, „rzeką, która uciekła z raju” i „najpiękniejszą rzeką na świecie”.

Przez większą część roku Caño Cristales jest nie do odróżnienia od jakiejkolwiek innej rzeki. Pod chłodnym, czystym prądem widać łożysko skał pokryte matowym zielonym mchem.

Jednak przez krótki okres każdego roku rzeka kwitnie w żywej eksplozji kolorów.

Read More: Caño Cristales

Brownsberg - park przyrodyWystarczą tylko trzy godziny jazdy od Paramaribo, by dać sobie szansę na dostrzeżenie nieuchwytnej Amazońskiej Dzikiej Przyrody bez konieczności wydawania fury gotówki niezbędnej do odwiedzenia jednej z odległych chat dżungli schowanych głęboko w sercu dżungli.

Rezerwat przyrody Brownsberg znajduje się na niewielkim wzgórzu (stąd nazwa w języku holenderskim) z widokiem na jezioro. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że jezioro jest ogromnym sztucznym zbiornikiem i cmentarzem lasów tropikalnych.

Read More: Rezerwat przyrody Brownsberg
Rio Sucuri - Bonito

Przed 1980 r. Bonito było nieznanym celem podróży, małym miasteczkiem w stanie Mato Grosso do Sul, które powoli stawało się stolicą ekoturystyki Brazylii. Dziś jest jednym z głównych miejsc turystyki przygodowej w kraju. Jest to prawdziwy raj, z czystymi rzekami i kolorowymi rybami kontrastującymi z głębokimi zieleniami rodzimej roślinności. Miasto położone jest na wzgórzu Bodoquena, 300 km od stolicy stanu, Campo Grande i ma dobre drogi dojazdowe.

Read More: Bonito
rzeka Amazonka

Ekosystem amazoński w Ameryce Południowej jest często określany jako „większy niż życie”. Obejmuje najbardziej rozległy las deszczowy na świecie, będący domem dla drugiej pod względem długości rzeki na ziemi. Łącznie tworzą niezwykłą ilość form życia z obfitością zarówno flory, jak i fauny, co sprawia, że jest świetnym miejscem do rozrodu i żerowania. Chroniona, ale jednocześnie zagrożona Amazonka i lasy deszczowe zapewniają naszej planecie niezbędny tlen, świeżą wodę i bioróżnorodność.

Read More: Amazonka