Natura jest nieprawdopodobnie kreatywnym artystą. W trakcie miliardów lat, utworzyła na naszej planecie tysiące zachwycających miejsc. Są one porozrzucane po całym Świecie i w każdym kraju znajdziemy bajeczne "widoczki". Dzięki zdobyczom XX wieku, takim jak latanie, do większości z nich można się bezproblemowo dostać.

Niektóre z publikowanych tu miejsc są powszechnie znane i odwiedzane przez miliony turystów rocznie. Inne, ze względu na trudny dostęp są przeznaczone tylko dla oczu nielicznych podróżników. Jeszcze inne zostały odkryte zupełnie niedawno i dopiero budowana jest infrastruktura pozwalająca na dotarcie do nich. Czasem też specjalne regulacje prawne ograniczają ruch turystyczny, by zachować szczególne miejsca w nienaruszonym stanie.

Nie ograniczamy się jedynie do najpiękniejszych naturalnych miejsc na Świecie. Pokazujemy także najważniejsze budowle minionych cywilizacji, a także najpiękniejsze miasta i znajdujące się w nich cuda architektury współczesnej

Wodospady Ruacaná

Wodospady Ruacaná to grupa wodospadów i bystrzy utworzonych przez rzekę Cunene w pobliżu miejscowości Ruacaná, na granicy Angoli i Namibii. Główny spadek ma 120 m wysokości i około 700 m szerokości w porze deszczowej. Całość jest jednym z największych wodospadów w Afryce, zarówno pod względem przepływu, jak i szerokości. Zbudowano tu zaporę Ruacaná, która w połączeniu z zaporą Calueque, położoną około 40 km w górę rzeki, zasila elektrownię wodną oraz system zaopatrzenia w wodę obsługujący północną Namibię.

Read More: Wodospady Ruacaná
Black Rocks w Pungo Andongo

Kojarzone z legendami plemiennymi rdzennych mieszkańców Mbundu, Czarne Kamienie Pungo Andongo robią wrażenie tajemniczych formacji skalnych przypominających kształtami różne zwierzęta.
Pungo Andongo, miejsce mitów i legend, służyło jako stolica Królestwa Ndongo. Mówi się, że w skałach znajdują się odciski stóp króla Rei Ngoli Kiluanji i królowej Rainha Ginga. Legenda głosi, że gdy królowa kąpała się w strumieniu u podnóża skał, była podglądana przez żołnierzy, a kiedy uciekała, zostawiła po sobie ślady. Małe odciski, które wyglądają jak odciski stóp, są łatwo dostrzegalne.

Read More: Czarne skały w Pungo Andongo
Luanda – stolica Angoli

Stolica Angoli, Luanda, leży na wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego i jest podzielona na dwie części:Baixa de Luanda i Cidade Alta. Jest administracyjnym, kulturalnym i miejskim centrum kraju, a także trzecim najbardziej zaludnionym miastem portugalskojęzycznym na świecie. Jest to szybko rozwijające się miasto, w którym pojawiają się duże projekty odbudowy i rozwoju.
Rozkwit biznesowy Luandy sprawił, że zwiedzanie tego miasta jest dość drogie, ale nowoczesna infrastruktura sprawia, że jest to bardzo wygodne miasto dla turystów, a w połączeniu z ciepłym klimatem jest całkiem atrakcyjnym celem podróży.

Read More: Luanda
Cape Island Luanda

Wyspa Luanda, (Cape Island), to jedno z tych idyllicznych miejsc poszukiwanych przez turystów, ale także miejscowych do wypoczynku i rekreacji. Jest to siedmiokilometrowy języczek lądu - linia brzegowa, która oddziela miasto Luanda od Oceanu Atlantyckiego. Oznacza to plażę o długości 7 km, zaledwie 10 km od centrum miasta, naprzeciwko zatoki Luanda. Wyspa jest połączona z miastem przesmykiem u stóp Twierdzy São Miguel. Ile stolic na świecie może powiedzieć, że posiada takie luksusy?

Read More: Wyspa Luanda
Mussulo

Mussulo Jest to wyspa barierowa (w rzeczywistości półwysep o długości 30 km) o urozmaiconej i pięknej linii brzegowej. Położona jest w wewnętrznej lagunie, więc morze jest zawsze ciepłe i bez fal, nadające się do uprawiania sportów wodnych. Mussulo jest jak zdjęcie na pocztówce z kołyszącymi się palmami i białym piaskiem i jest jednym z najpopularniejszych miejsc turystycznych w Luandzie, stolicy Angoli.

Read More: Mussulo
Park Narodowy Iona

Park Narodowy Iona to jeden z największych Parków Narodowych w Angoli. Tylko w tym jednym ekoregionie występuje tak wiele gatunków gadów, roślin i ptaków. Park Narodowy Iona znajduje się w południowo-zachodniej części Angoli i stanowi północny kraniec Namib w części znanej jako Pustynia Moçâmedes - najstarszej pustyni na świecie. Iona sąsiaduje z Parkiem Narodowym Skeleton Coast w Namibii, który sąsiaduje również z Parkiem Narodowym Namib-Naukluft, tworząc jeden z największych transgranicznych obszarów chronionych (TFCA) na świecie. Łącznie zajmują prawie 50 000 km2, z czego Park Narodowy Iona zajmuje 15 000 km2 i jest jednym z największych parków w Angoli.

Read More: Park Narodowy Iona
Miradouro da Lua

Miradouro da Lua (punkt widokowy na księżycowy krajobraz) to zestaw klifów o długości 40 km na południe od Luandy w Angoli. Na przestrzeni tysiącleci erozja spowodowana wiatrem i deszczem stworzyła ten niesamowity księżycowy krajobraz, który możemy dziś oglądać. Miraduoro da Lua zapewnia wyjątkowe, jedyne w swoim rodzaju przeżycie, którego nie można przegapić podczas zwiedzania Angoli. Najlepszym sposobem na zwiedzanie Miraduoro da Lua jest piesza wycieczka krajoznawcza lub kemping.

Read More: Miradouro da Lua
Wąwóz Partnachklamm w Garmisch-Partenkirchen

Partnachklamm znajduje się niedaleko Zugspitze, najwyższego szczytu Niemiec. Jego długość wynosi około kilometra, a głębokość dochodzi do 80 metrów. Piękno wąwozu jest nie do opisania. Wędrówka prowadzi po kamienistych ścieżkach nad rwącymi wodami rzeki Partnach. Rzeka ta została utworzona przez topniejące lodowce Zugspitze i miliony lat temu przecięła góry i utworzyła wąwóz Partnach. Na klifach i w grotach, szczególnie w zimie, występują osobliwe i dziwne formacje lodowe, podobne do stalaktytów i stalagmitów. Tworzą bajkowe, wręcz baśniowe obrazy, nadając zimowym wędrówkom szczególnego uroku.

Read More: Wąwóz Partnachklamm
Most Bastei w Szwajcarii Saksońskiej

Park Narodowy Szwajcaria Saksońska, położony na wschodzie Niemiec i graniczący z Parkiem Narodowym Czeska Szwajcaria w Czechach, leży tylko rzut kamieniem od Drezna. Swoją nazwę zawdzięcza dwóm szwajcarskim artystom uczącym się w Dreźnie, którzy wybrali się na wycieczkę po okolicy i natychmiast nazwali ją Szwajcarią Saksońską po stwierdzeniu, że majestatyczne formacje skalne z piaskowca Łaby przypominają im góry w pobliżu domu.

Read More: Szwajcaria Saksońska
Opactwo Maria Lach

Maria Laach to okazały klasztor benedyktyński w zachodnich Niemczech, położony na zachodnim brzegu niewielkiego jeziora Laacher See, około 25 km w kierunku zachodnim od Koblencji. Opactwo założone zostało pod koniec XI wieku na polecenie ówczesnego księcia Palatynatu Reńskiego - Henryka II Andegaweńskiego (1133-1189) i jego żony Adelajdy. Świątynię wzniesiono po zachodniej stronie jeziora Laacher See naprzeciwko istniejącego niegdyś zamku. Przy pracach budowlanych brali udział sprowadzeni przez Henryka architekci z Lombardii.

Read More: Opactwo Maria Lach