Natura jest nieprawdopodobnie kreatywnym artystą. W trakcie miliardów lat, utworzyła na naszej planecie tysiące zachwycających miejsc. Są one porozrzucane po całym Świecie i w każdym kraju znajdziemy bajeczne "widoczki". Dzięki zdobyczom XX wieku, takim jak latanie, do większości z nich można się bezproblemowo dostać.

Niektóre z publikowanych tu miejsc są powszechnie znane i odwiedzane przez miliony turystów rocznie. Inne, ze względu na trudny dostęp są przeznaczone tylko dla oczu nielicznych podróżników. Jeszcze inne zostały odkryte zupełnie niedawno i dopiero budowana jest infrastruktura pozwalająca na dotarcie do nich. Czasem też specjalne regulacje prawne ograniczają ruch turystyczny, by zachować szczególne miejsca w nienaruszonym stanie.

Nie ograniczamy się jedynie do najpiękniejszych naturalnych miejsc na Świecie. Pokazujemy także najważniejsze budowle minionych cywilizacji, a także najpiękniejsze miasta i znajdujące się w nich cuda architektury współczesnej

Fort Zeelandia w Paramaribo

Fort Zeelandia w ParamariboFort Zeelandia to twierdza w Paramaribo w Surinamie. W 1640 r. Francuzi zbudowali drewniany fort w tym samym miejscu, w którym obecnie znajduje się Fort Zeelandia. Podczas brytyjskich dni kolonialnych fort został wzmocniony i stał się Fortem Willoughby. W 1651 r. Holendrzy utworzyli w pobliżu niewielki punkt handlowy.

W grudniu 1666 roku holenderski admirał Abraham Crijnssen otrzymał dowództwo eskadry złożonej z fregat Zeelandia, West-Cappelle i Zeeridder oraz 4 mniejszych statków, w tym Prins te Paard. Wysłano go do Indii Zachodnich i wschodniego wybrzeża Ameryki Północnej w wyprawie przeciwko Anglikom. Crijnssen opuścił Veere 30 grudnia z 700 ludźmi na pokładzie, w tym ponad 200 żołnierzami.

25 lutego 1667 roku dotarł do Surinamu i obecność Holendrów mocno wzrosła. Crijnssen podbił Paramaribo i odzyskał kolonię Essequibo-Pomeroon. Następnie ruszył na podbój fortu. Bitwa, która nastąpiła między brytyjskim dowódcą fortu - Williamem Byamem i Abrahamem Crijnssenem, trwała tylko trzy godziny. Po krótkim bombardowaniu Anglicy poddali fort i 6 marca Crijnssen przemianował fort na Fort Zeelandia i ustanowił w nim garnizon.

Fort Zeelandia dziś

Po niepodległości Surinamu w 1975 r., W czasie rządów wojskowych Dési Bouterse w latach 80., Fort Zeelandia był miejscem „grudniowych morderstw” z 1982 r. I był wykorzystywany do przetrzymywania i torturowania więźniów politycznych.

Fort jak większość starożytnych budynków w Surinamie została zbudowana z drewna dzięki niekończących się dostawach z lasu amazońskiego. Zwiedzanie kompleksu fortów pozwala zobaczyć dwupiętrowy budynek głównego fortu, magazyn z 1790 r., drewnianą kwaterę oficerską i wartownię. Fort pozwala poczuć jakim był Surinam w czasach kolonialnych. Najbardziej korzystna pogoda do zwiedzania to pora sucha, od sierpnia do października lub od lutego do kwietnia.