Rosja

Rosja

pocztówkowe cerkwie

Największy kraj na świecie - Rosja - oferuje mnóstwo atrakcji. Od historycznych miast i idyllicznych krajobrazów po bogactwa artystyczne, niesamowite przejażdżki pociągiem i pełne wódki nocne życie. Podążaj śladami wielkich literatów, w tym Tołstoja i Puszkina, na ich wiejskich posiadłościach. Aby przynajmniej częściowo poznać Rosję, zapnij narty lub wspinaj się na wysokie góry na Kaukazie, poczuj trekking lub rafting w Republice Ałtaju, wędruj po zamarzniętym jeziorze Bajkał lub wspinaj się na aktywny wulkan na Kamczatce. Różnorodność możliwości aktywnej przygody przyprawi Cię o zawrót głowy.

Historyczne i współczesne

Jeśli szukasz starożytnych fortec otoczonych murami, błyszczących pałaców i kościołów z wirującymi wieżami, skup się na europejskiej Rosji. Moskwa i Sankt Petersburg to obowiązkowe miejsca docelowe, bliźniacze repozytoria niesamowitych skarbów narodowych, energii politycznej i współczesnej kreatywności. W pobliżu tych metropolii znajdują się urocze historyczne miasteczka i wsie, gdzie widoki usiane cebulowymi kopułami cerkwi i otoczone domkami z piernika dorównują popularnemu wyobrażeniu o wiejskiej Rosji.

Na uboczu

Ogromne odległości geograficzne i różnice kulturowe Rosji oznaczają, że nie odhaczysz jej najważniejszych atrakcji w taki sam sposób, jak te z innego kraju. Zamiast tego postrzegaj Rosję jako zbiór mniejszych terytoriów, z których każdy zasługuje na odrębną uwagę. Zamiast przejeżdżać tranzytem przez Moskwę, rozważ lot bezpośrednio do centrum regionalnego, takiego jak Rostów nad Donem, Irkuck lub Jekaterynburg i stamtąd rozpocznij swoją podróż. Dzięki ogromnej ilości hoteli w zachodnim stylu w całym kraju oraz łatwości rezerwacji pociągów i lotów online, łatwo jest zorganizować taką podróż samodzielnie.