TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.
Rosja

Rosja

pocztówkowe cerkwie

Największy kraj na świecie - Rosja - oferuje mnóstwo atrakcji. Od historycznych miast i idyllicznych krajobrazów po bogactwa artystyczne, niesamowite przejażdżki pociągiem i pełne wódki nocne życie. Podążaj śladami wielkich literatów, w tym Tołstoja i Puszkina, na ich wiejskich posiadłościach. Aby przynajmniej częściowo poznać Rosję, zapnij narty lub wspinaj się na wysokie góry na Kaukazie, poczuj trekking lub rafting w Republice Ałtaju, wędruj po zamarzniętym jeziorze Bajkał lub wspinaj się na aktywny wulkan na Kamczatce. Różnorodność możliwości aktywnej przygody przyprawi Cię o zawrót głowy.

Historyczne i współczesne

Jeśli szukasz starożytnych fortec otoczonych murami, błyszczących pałaców i kościołów z wirującymi wieżami, skup się na europejskiej Rosji. Moskwa i Sankt Petersburg to obowiązkowe miejsca docelowe, bliźniacze repozytoria niesamowitych skarbów narodowych, energii politycznej i współczesnej kreatywności. W pobliżu tych metropolii znajdują się urocze historyczne miasteczka i wsie, gdzie widoki usiane cebulowymi kopułami cerkwi i otoczone domkami z piernika dorównują popularnemu wyobrażeniu o wiejskiej Rosji.

Na uboczu

Ogromne odległości geograficzne i różnice kulturowe Rosji oznaczają, że nie odhaczysz jej najważniejszych atrakcji w taki sam sposób, jak te z innego kraju. Zamiast tego postrzegaj Rosję jako zbiór mniejszych terytoriów, z których każdy zasługuje na odrębną uwagę. Zamiast przejeżdżać tranzytem przez Moskwę, rozważ lot bezpośrednio do centrum regionalnego, takiego jak Rostów nad Donem, Irkuck lub Jekaterynburg i stamtąd rozpocznij swoją podróż. Dzięki ogromnej ilości hoteli w zachodnim stylu w całym kraju oraz łatwości rezerwacji pociągów i lotów online, łatwo jest zorganizować taką podróż samodzielnie.