TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.
Europa

Europa

bajkowe zamki

Nie ma sposobu, aby zwiedzić Europę i nie dać się zachwycić jej naturalnym pięknem, epicką historią i olśniewającą różnorodnością artystyczną i kulinarną.

Dziedzictwo kulturowe

Europa to niemal niemożliwe do poznania bogactwo atrakcji. Kilka przykładów jak renesansowa sztuka Florencji, pełne wdzięku kanały Wenecji, napoleoński splendor Paryża oraz wielowarstwowe historyczne i kulturowe płótno Londynu z pewnością nie wyczerpują wachlarza obowiązkowych pozycji do zobaczenia. Mniej oczywiste, ale nie mniej imponujące atrakcje obejmują mauretańskie pałace w Andaluzji, fascynujący napar ze wschodu i zachodu w Stambule w Turcji, majestat pieczołowicie odrestaurowanych pałaców cesarskich w dawnej stolicy Rosji, Sankt Petersburgu oraz trwający projekt La Sagrada Família Gaudiego w Barcelonie.

Wspaniała sceneria

Pomimo gęstości zaludnienia Europa zachowuje spektakularne krajobrazy - surowe szkockie wyżyny z dolinami i jeziorami; bajeczne norweskie fiordy, pozornie wyszczerbione do perfekcji przez gigantów, porośnięte winoroślą doliny Loary oraz stepowe równiny środkowej Hiszpanii. Jeśli chodzi o plaże, warto zatrzymać się na północnym wybrzeżu Morza Śródziemnego, gdzie praktycznie wymyślono wakacje na plaży. Można też udać się do mniej znanych, ale pięknych regionów przybrzeżnych, takich jak Morze Bałtyckie i Morze Czarne. Miłośnicy gór powinni udać się w Alpy, które wrzynają się w Europę Środkową, obejmując Francję, Szwajcarię, Austrię, północne Włochy i malutki Liechtenstein.

Bawmy się!

Twoje zdrowie! Salud! Prost! Cin cin! À votre santé! Europa ma jedne z najlepszych klubów nocnych na świecie. Światowej sławy didżeje rozkręcają imprezy w Londynie, Berlinie i Paryżu, Miasta te oferują również rozrywkę na najwyższym poziomie, zwłaszcza teatr i muzykę na żywo. Inne kluczowe lokalizacje dla wysokoenergetycznego życia nocnego to Moskwa, Belgrad, Budapeszt i Madryt. Ci, którzy tęsknią za czymś przytulniejszym, mogą dodać do swojej trasy puby Dublina lub wiedeńskie kawiarnie. Można również kontynuaować zabawę na ulicach kontynentu na wielu festiwalach, od parad miejskich z udziałem tysięcy ludzi po koncerty w starożytnym amfiteatrze.

Wspaniałe menu

Po odhaczeniu wspaniałych muzeów, panoramicznych widoków i energicznego życia nocnego, co pozostało? Szansa na kulinarną przygodę. Kto nie chciałby przekąsić pizzy w Neapolu, skosztować souvlaków na Santorini, a nawet haggis w Szkocji? A to nie wszystko, bo Wielka Brytania ma jedne z najlepszych indyjskich restauracji na świecie, tureckie kebaby są kluczową częścią współczesnej niemieckiej kultury kulinarnej, a w Holandii można zajadać się indonezyjskim rijsttafel. Kulinarnym atutem Europy jest różnorodność i globalna inspiracja.

Nadrzędna kategoria: Europa
in Niemcy
Zamek Reichsburg Cochem

Zamek wznosi się wysoko nad Cochem na potężnej skale. Z wykuszowymi oknami i blankami prezentuje się niezwykle majestatycznie. W trakcie okresu romantyzmu w XIX wieku, Berlińska Rada Handlu, odrestaurowała średniowieczny zamek cesarski, który był własnością elektorów Trewiru podczas wojny o sukcesję w Palatynacie i przywróciła go do dawnej świetności w stylu neogotyckim. Dziś odwiedzający mogą oglądać imponujący wystrój wnętrz, takich jak sala rycerska, jadalnia czy sala myśliwska.

Read More: Zamek Reichsburg Cochem
Nadrzędna kategoria: Europa

KjeragfossenKjeragfossen to oficjalna nazwa wodospadu znajdującego się w gminie Forsand w hrabstwie Rogaland w Norwegii. Wysoki na 715 metrów wodospad Kjeragfossen opada z płaskowyżu Kjerag na południowym brzegu Lysefjordu. Jest to jeden z najwyższych wodospadów w Norwegii i jeden z najwyższych na świecie. Jest on zwykle aktywny tylko około 5 miesięcy w roku. Wodospad znajduje się w bardzo malowniczej okolicy, którą odwiedza każdego roku bardzo duża liczba turystów. W pobliżu wodospadu znajduje się słynna atrakcja turystyczna, Kjeragbolten, duży kamień o wielkości 5 metrów sześciennych znajdujący się pomiędzy dwoma grzbietami górskimi na wysokości 1000 metrów. Według legendy kamień ten jest trollem, który zamienił się w kamień, gdy padło na niego światło słoneczne.

Read More: Kjeragfossen
Nadrzędna kategoria: Europa

GodafossWodospad Goðafoss (z języka islandzkiego Goðafoss tłumaczy się, jako "wodospad bogów" lub "wodospad goði") jest jednym z najbardziej spektakularnych wodospadów na Islandii. Znajduje się w dzielnicy Bárðardalur w regionie Northeastern na początku drogi górskiej Sprengisandur. Woda rzeki Skjálfandafljót spada z wysokości 12 metrów na szerokości 30 metrów.

Read More: Godafoss
Nadrzędna kategoria: Europa

LangfossLangfoss (Langfossen) to wodospad położony w miasteczku Etne w hrabstwie Hordaland w Norwegii. Wodospad znajduje się około 5 kilometrów na południowy zachód od wioski Fjæra. Woda spada w dół z potężnej góry, na całkowity dystans wynoszący około 612 metrów, zanim dotrze do Åkrafjorden u podnóża góry. Europejska trasa E134 biegnie wzdłuż podstawy wodospadu, dzięki czemu dostęp do niego jest bardzo łatwy. Na miejscu znajduje się mały parking z kioskiem i łazienką po drugiej stronie ulicy. Z całkowitym spadkiem 612 metrów Langfoss jest piątym najwyższym wodospadem w Norwegii.

Read More: Langfoss
Nadrzędna kategoria: Europa
in Austria

Krimmler FalleWodospad Krimmler znajduje się w Austrii na rzece Krimml. Położony jest on przy szlaku turystycznym Gerlosstrasse. Wysokość wodospadu to aż 380 metrów, z tego też powodu jest on jednym z najwyższych wodospadów w Europie. Wodospad Krimmler złożony jest z trzech kaskad. Pierwsza z nich jest najwyższa i ma 140 metrów wysokości.

Read More: Wodospad Krimmler
Nadrzędna kategoria: Europa
in Grecja

Santorini Santorini jest grecką wyspą na południu Morza Egejskiego, około 200 km na południowy wschód od kontynentalnej części Grecji. Jest to największa wyspa małego, okrągłego archipelagu o tej samej nazwie i jest pozostałością wulkanu kaldery. Jest najdalej na południe wysuniętą wyspą Cyklad, o powierzchni ok. 73 km2. Zamieszkuje ją ok. 16 tysięcy ludzi.

Read More: Santorini
Nadrzędna kategoria: Europa

Plitvice WaterfallsWodospady Plitwickie znajdują się w Parku Narodowym Jezior Plitwickich w Chorwacji. Park jest jednym z najstarszych parków narodowych w Europie południowo-wschodniej i największym parkiem narodowym w Chorwacji. W 1979 roku Park Narodowy Jezior Plitwickich został wpisany do rejestru światowego dziedzictwa UNESCO.

Read More: Wodospady Plitvice