Niemcy

Niemcy

tu średniowiecze spotyka się z nowoczesnością

Niewiele krajów wywarło tak duży wpływ na świat jak Niemcy, które dały nam Ligę Hanzeatycką, reformację, prasę drukarską, motoryzację, aspirynę i technologię MP3, ale także Hitlera i Holokaust. To miejsce narodzin Marcina Lutra, Alberta Einsteina, Karola Marksa, Goethego, Beethovena, braci Grimm i wielu innych ludzi, którzy odcisnęli swoje piętno na historii ludzkości. Możesz stanąć w rzymskim amfiteatrze, przespać się w średniowiecznym zamku i pospacerować po pozostałościach muru berlińskiego. W Niemczech przeszłość jest obecna wszędzie.

Przygotuj się na roller-coaster pełen smakołyków i pokus, doświadczając poruszającej scenerii Niemiec, kultury podnoszącej na duchu, wielkomiejskich piękności, romantycznych pałaców i średniowiecznych miasteczek.

Jest coś niezaprzeczalnie artystycznego w krajobrazach Niemiec. Pofałdowane, otoczone wydmami wybrzeża północy, nastrojowe lasy, romantyczne doliny rzeczne i rozległe winnice centrum; a na południu wspaniałości Alp, wyrzeźbionych przez lodowce i żywioły. Wszystko to jest zintegrowaną częścią magicznej, krainy, która z pewnością zapewni szybkie zużywanie baterii aparatu.

Spotkasz się z historią w miastach, w których ulice wytyczono na długo przed wypłynięciem Kolumba, oraz w zamkach wznoszących się ponad prymitywnymi średniowiecznymi wioskami, w których skrzynie kwiatowe falują od szkarłatnych pelargonii. Wielkie miasta - w tym Berlin, Monachium i Hamburg - mają więcej smaku niż słoik żelków, ale wszystkie zachwycą Cię kulturalnym kalejdoskopem, muzeów sztuki i opery aż po niegrzeczny kabaret i undergroundowe kluby.

Nadrzędna kategoria: Europa
in Niemcy
Wąwóz Partnachklamm w Garmisch-Partenkirchen

Partnachklamm znajduje się niedaleko Zugspitze, najwyższego szczytu Niemiec. Jego długość wynosi około kilometra, a głębokość dochodzi do 80 metrów. Piękno wąwozu jest nie do opisania. Wędrówka prowadzi po kamienistych ścieżkach nad rwącymi wodami rzeki Partnach. Rzeka ta została utworzona przez topniejące lodowce Zugspitze i miliony lat temu przecięła góry i utworzyła wąwóz Partnach. Na klifach i w grotach, szczególnie w zimie, występują osobliwe i dziwne formacje lodowe, podobne do stalaktytów i stalagmitów. Tworzą bajkowe, wręcz baśniowe obrazy, nadając zimowym wędrówkom szczególnego uroku.

Read More: Wąwóz Partnachklamm
Nadrzędna kategoria: Europa
in Niemcy
Most Bastei w Szwajcarii Saksońskiej

Park Narodowy Szwajcaria Saksońska, położony na wschodzie Niemiec i graniczący z Parkiem Narodowym Czeska Szwajcaria w Czechach, leży tylko rzut kamieniem od Drezna. Swoją nazwę zawdzięcza dwóm szwajcarskim artystom uczącym się w Dreźnie, którzy wybrali się na wycieczkę po okolicy i natychmiast nazwali ją Szwajcarią Saksońską po stwierdzeniu, że majestatyczne formacje skalne z piaskowca Łaby przypominają im góry w pobliżu domu.

Read More: Szwajcaria Saksońska
Nadrzędna kategoria: Europa
in Niemcy
Opactwo Maria Lach

Maria Laach to okazały klasztor benedyktyński w zachodnich Niemczech, położony na zachodnim brzegu niewielkiego jeziora Laacher See, około 25 km w kierunku zachodnim od Koblencji. Opactwo założone zostało pod koniec XI wieku na polecenie ówczesnego księcia Palatynatu Reńskiego - Henryka II Andegaweńskiego (1133-1189) i jego żony Adelajdy. Świątynię wzniesiono po zachodniej stronie jeziora Laacher See naprzeciwko istniejącego niegdyś zamku. Przy pracach budowlanych brali udział sprowadzeni przez Henryka architekci z Lombardii.

Read More: Opactwo Maria Lach
Nadrzędna kategoria: Europa
in Niemcy
Jezioro Bodeńskie

Jezioro Bodeńskie, leżące poniżej północnego skraju Alp, jest największym jeziorem w Niemczech. Graniczy z Austrią i Szwajcarią i oferuje uderzająco piękną scenerię z majestatycznym obszarem wodnym. obejmuje około 270 kilometrów linii brzegowej. Nazwa Jezioro Bodeńskie pochodzi z języka niemieckiego (Bodensee), ale w wielu innych krajach nazywają je Jeziorem Konstanckim, nawiązując tym do największego ze znajdujących się przy nim miast. Dotyczy to także nazwy w języku angielskim (Lake Constance). Jezioro Bodeńskie znajduje się na liście dziedzictwa UNESCO dzięki niezwykłej przyrodzie i mnogości pobliskich zabytków.

Read More: Jezioro Bodeńskie
Nadrzędna kategoria: Europa
in Niemcy
Muzeum perfum - Duftmuseum im Farina-Haus

Wycieczka po Muzeum Zapachów pozwala odkryć trzy stulecia perfum ich historii i trendów, poczynając od epoki rokoka, czasów perfumiarza Johanna Marii Fariny (1685-1766). W 1709 założył on najstarszą na świecie, do dzisiaj działającą fabrykę perfum, która od 1723 miała swoją siedzibę w tym samym budynku, w którym założono muzeum. Dom jest miejscem narodzin „wody kolońskiej” (Eau de Cologne). Muzeum mieści się w oryginalnych pomieszczeniach produkcyjnych z XVIII wieku.

Read More: Muzeum perfum (Duftmuseum im Farina-Haus)
Nadrzędna kategoria: Europa
in Niemcy
Średniowieczne miasteczko Rothenburg ob der Tauber

Na romantycznym szlaku w środkowej Frankonii Rothenburg ob der Tauber to jedno z tych uroczych starych miast, które na pierwszy rzut oka nie wydają się całkiem realne. Aby do niego wejść, należy przejść przez system obronny składający się z ponad 40 wież. Strzegą idyllicznego miasta z luksusowymi patrycjuszowskimi kamienicami i szachulcowymi domami z wieżyczkami, drewnianymi wykuszami, czerwonymi dachówkami i kwitnącymi skrzynkami na kwiaty. W latach swojej świetności Rothenburg był Cesarskim Wolnym Miastem, podlegającym jedynie Świętemu Cesarzowi Rzymskiemu i jednym z dziesięciu największych miast Imperium.

Read More: Rothenburg ob der Tauber
Nadrzędna kategoria: Europa
in Niemcy
Zamek Hohenschwangau

Zamek Hohenschwangau wznosi się tuż nad miasteczkiem, na stosunkowo niewysokim wzgórzu (w porównaniu do innych okolicznych wzniesień). W miejscu obecnej XIX-wiecznej rezydencji już od XII wieku stał średniowieczny zamek Schwangau. W 1832 roku zamek zakupił książę Maksymilian, który wybrał to miejsce na swoją rezydencję ze względu na wyjątkowo uroczą okolicę oraz malownicze alpejskie krajobrazy. Przyszły władca zdecydował o przebudowie swojej nowej posiadłości i w ciągu pięciu lat (od 1833 do 1837 roku) powstał zamek w dzisiejszym neogotyckim kształcie.

Read More: Zamek Hohenschwangau
Nadrzędna kategoria: Europa
in Niemcy
Miasteczko Hohenschwangau

Hohenschwangau to niewielka miejscowość w południowych Niemczech, położona nad jeziorem Alpsee niedaleko Füssen. Słynie z dwóch królewskich rezydencji: Zamku Neuschwanstein oraz Zamku Hohenschwangau. Oba pałace powstały na wzgórzach, chociaż pierwszy z nich umiejscowiony się zdecydowanie niżej. Do obu z nich dojdziemy pieszo. Do zamku Hohenschwangau dotrzemy w około 15 minut, a do zamku Neuschwanstein w mniej więcej 30 minut.

Read More: Miasteczko Hohenschwangau
Nadrzędna kategoria: Europa
in Niemcy
Zamek Neuschwanstein

Bajkowy zamek Neuschwanstein, z 1,4 miliona odwiedzających rocznie, jest jedną z trzech najczęściej odwiedzanych atrakcji turystycznych w Niemczech. Zamek Disneya znajduje się w miejscowości Hohenschwangau na wzgórzach zielonego regionu Allgäu w Bawarii. Będą tu prawdopodobnie doświadczysz jednego z najpiękniejszych widoków, jakie kiedykolwiek widziałeś. Zamek ma ponad 200 pokoi, z których tylko 15 jest w pełni wykończonych. Podczas wycieczki odwiedzicie głównie trzecie i czwarte piętro z najważniejszymi kwaterami króla. Drugie piętro nigdy nie zostało ukończone i teraz mieści się tam sklep, kawiarnie i część multimedialna.

Read More: Zamek Neuschwanstein
Nadrzędna kategoria: Europa
in Niemcy
Zamek Reichsburg Cochem

Zamek wznosi się wysoko nad Cochem na potężnej skale. Z wykuszowymi oknami i blankami prezentuje się niezwykle majestatycznie. W trakcie okresu romantyzmu w XIX wieku, Berlińska Rada Handlu, odrestaurowała średniowieczny zamek cesarski, który był własnością elektorów Trewiru podczas wojny o sukcesję w Palatynacie i przywróciła go do dawnej świetności w stylu neogotyckim. Dziś odwiedzający mogą oglądać imponujący wystrój wnętrz, takich jak sala rycerska, jadalnia czy sala myśliwska.

Read More: Zamek Reichsburg Cochem