Park Narodowy Ruvubu

Park Narodowy Ruvubu

Park Narodowy Ruvubu jest największym parkiem narodowym w Burundi i zajmuje powierzchnię ponad 500 kilometrów kwadratowych. Park ten został założony w 1980 roku i stał się domem dla najbardziej majestatycznych i imponujących dzikich zwierząt w kraju, hipopotamów i bawołów. Ale w parku można spotkać również słonie, tygrysy, lamparty czy krokodyle.

Park jest również znany z różnorodności rzadkich roślin i kwiatów, a także z ptactwa, które migruje do regionu przez cały rok. Można tu zobaczyć mnóstwo kaczek wodnych, które są tylko jednym z ponad 400 gatunków ptaków występujących w Parku Narodowym Ruvubu.

Pomimo całego swojego piękna, park jest jednym z najrzadziej odwiedzanych parków w Burundi, chociaż niedawno utworzone kempingi mogą doprowadzić do większej liczby odwiedzających. Ty bardziej, że dojazd do parku jest stosunkowo prosty, a jego potencjał jako atrakcja przyrodnicza jest nieograniczony.

Jak dojechać do Parku Ruvubu

Do Bujumbury można dolecieć samolotem z Rwandy, Tanzanii lub Ugandy, a także z kilku europejskich portów. Niestety nie kursują żadne busy podróżujące z sąsiednich krajów, więc pozostaje jedynie wynajem samochodu w Rwandzie, Tanzanii lub Kenii

Park Narodowy Ruvubu - kiedy jechać?

Park Narodowy Ruvubu warto odwiedzić od czerwca do sierpnia. W połowie sierpnia zaczynają się opady, które trwają aż do maja kolejnego roku. Najwyższa średnia temperatura wynosi 23°C w styczniu, a najniższa 20°C w maju.

Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
23°C 23°C 23°C 21°C 20°C 20°C 22°C 22°C 23°C 23°C 23°C 23°C
86
mm
98
mm
134
mm
144
mm
87
mm
17
mm
6
mm
16
mm
35
mm
82
mm
117
mm
100
mm
BUJUMBURA POGODA
Miejsca i atrakcje w Burundi warte zobaczenia
Nadrzędna kategoria: Afryka
in Burundi