TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.

Park Narodowy Kabore Tambi

Park Narodowy Kabore Tambi

Park Narodowy Kabore Tambi znajduje się w pobliżu stolicy, Wagadugu i kilka kilometrów od granicy z Ghaną. Jest to jeden z najbardziej cenionych parków narodowych i obszarów chronionych w Burkina Faso, który został uznany za park narodowy w 1976 roku jako Park Narodowy Po. Nazwę zmieniono w hołdzie dla strażnika, który został zabity przez kłusowników w 1991 roku. Park założono nad brzegiem rzeki Nazinon - dawniej Czerwonej Volty. Inne rzeki w ekosystemie parku to Nazinga i Sissili, występujące odpowiednio na południowym zachodzie i wzdłuż rzeki Nazinon. Roślinność w parku występuje głównie na łąkach sawanny w północnej części Sudanu na północy i na południu, stanowiąc mieszankę sawanny południowego Sudanu i północnej Gwinei.

Dzika przyroda w Parku Narodowym Kabore Tambi

Park Narodowy Kaboré Tambi jest jednym z dwóch parków narodowych w Burkina Faso. Ze względu na różnorodność biologiczną i specyfikę jego ekosystemu jest to ważny rezerwat przyrody samym sercu Afryki Zachodniej.

Roślinność Parku składa się głównie z gatunków pochodzących z Sudanu i Zambii, które przystosowały się do klimatu sub-sahelińskiego, charakteryzującego się tylko jedną porą deszczową. Na różnych rodzajach sawanny zarejestrowano 212 gatunków roślin.

Fauna składa się z antylop, słoni, małp, szakali, mangust, genów, hien, guźców itp. oraz znacznej liczby ptaków, krokodyli i ryb.

Jak dostać się do PN Kabore Tambi

Park znajduje się zaledwie 130 km na południe od Wagadugu, w pobliżu granicy z Ghaną. Autostrada z Wagadugu do Bolgatanga przecina park i wije się do Ghany dalej na północ od parku. W parku istnieje wiele miejsc noclegowych. Więc można się tu zatrzymać na kilka dni.

Burkina Faso - kiedy jechać?

Burkina Faso najlepiej odwiedzić w styczniu, lutym lub od czerwca do grudnia. Wtedy są najniższe temperatury. Pada tylko od czerwca do sierpania, ale są to niewielkie opady. Najwyższa średnia temperatura wynosi 41°C w kwietniu, a najniższa 32°C w sierpniu.

Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
34°C 37°C 40°C 41°C 40°C 38°C 34°C 32°C 33°C 37°C 37°C 34°C
0
mm
1
mm
3
mm
3
mm
7
mm
22
mm
44
mm
76
mm
40
mm
15
mm
0
mm
0
mm
BURKINA FASO POGODA
Miejsca i atrakcje w Burkina Faso warte zobaczenia
Nadrzędna kategoria: Afryka