TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.

Pelourinho

Pelourinho

Nie możesz udać się do Salvadoru, dużego miasta położonego na półwyspie na wybrzeżu w stanie Bahia, bez spędzania czasu w starym mieście z kolorowymi budynkami kolonialnymi, brukowanymi uliczkami i poczuciem historii skupionym wokół Largo do Pelourinho, znanego również jako Praça José de Alencar. Ta część Salvadoru jest znana jako Pelourinho, miasto w mieście. Nazywany przez mieszkańców Pelo, obszar ten znajduje się w starszej części górnego miasta Salvador, czyli Cidade Alta. Jest miejscem ulicznych grajków, restauracji i klubów nocnych.

Pelourinho oznacza po portugalsku biczowanie. Było to dawne miejsce aukcji niewolników w czasach, gdy niewolnictwo było powszechne na terenie Brazylii. Niewolnictwo zostało zdelegalizowane w 1835 roku, a z biegiem czasu ta część miasta, choć zamieszkana przez artystów i muzyków, popadła w ruinę. W latach 90-tych XX wieku duży wysiłek renowacyjny sprawił, że obszar ten stał się bardzo pożądaną atrakcją turystyczną. Pelourinho ma miejsce w krajowym rejestrze historycznym i zostało nazwane stuleciem światowej kultury przez UNESCO.

Jak dojechać do Salvadoru?

Lotnisko obsługuje zarówno loty międzynarodowe, jak i krajowe. Do centrum miasta jest około 30km, które można pokonać miejskim autobusem lub taksówką.

Autobusy kursują codziennie z wielu innych brazylijskich miast, w tym Brasilii, Belo Horizonte, Recife, Fortaleza, Belem i Porto Seguro.

Pogoda w stanie Bahia – kiedy jechać?

Najkorzystniejszą porą na podróżowanie do regionu Bahia w Brazylii okres od stycznia do kwietnia i od czerwca do grudnia. Temperatury są przyjemne, a opady ograniczone. Najwyższa średnia temperatura w Bahia wynosi 29°C w lutym a najniższa 26°C w czerwcu.

Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
28°C 29°C 29°C 28°C 27°C 26°C 26°C 26°C 26°C 27°C 28°C 28°C
52
mm
56
mm
83
mm
127
mm
159
mm
109
mm
92
mm
71
mm
44
mm
79
mm
49
mm
64
mm
BAHIA POGODA
Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa