TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.

Ilha Grande

Ilha Grande

Ilha Grande to popularly weekendowy wypad z Rio de Janeiro. Położona zaledwie godzinę drogi od samego miasta wyspa ma białe piaszczyste plaże, krystalicznie czyste wody i ekscytujące leśne szlaki, dzięki czemu jest idealnym miejscem na tropikalne wakacje. Ilha Grande po portugalsku oznacza „duża wyspa”. Ma 17 kilometrów długości, ale dzięki bujnej dżungli, która ją pokrywa, sprawia wrażenie znacznie większej. Oddalenie wyspy od lądu było idealne ze względu na jej historię jako kolonii karnej, a następnie kwarantanny dla trędowatych. Dziś ruiny tych miejsc powoli są opanowywane przez dżunglę.

Informacje praktyczne

Na wyspie dopiero niedawno zainstalowano bankomat; przedtem nie było dostępu do pieniędzy na wyspie. Dziś pomimo bankomatu, nadal najlepiej jest zabrać ze sobą dużo gotówki. Bankomat może dość szybko się wyczerpać, zwłaszcza w długie weekendy świąteczne. Ponadto nie wszystkie zagraniczne karty działają w tym bankomacie lub pobierają wysokie opłaty za ich używanie. Pamiętaj, że wiele restauracji i barów nie akceptuje kart, więc posiadanie gotówki jest niezbędne. Ilha Grande jest bezpieczna i nie powinieneś mieć problemu z noszeniem przy sobie pieniędzy.

Jedną z najbardziej urokliwych cech Ilha Grande jest to, że jest to strefa wolna od samochodów. Wszystkie brukowane ulice są całkowicie zamknięte dla ruchu kołowego. Więc jeśli spędzisz do późna czas, czy to w barze, czy na plaży pod gwiazdami, upewnij się, że wiesz, jak wrócić na piechotę, ponieważ nie znajdziesz Ubera ani taksówki, która przyjedzie po Ciebie.

Zwykle możesz zarezerwować hotel po przyjeździe, ale w szczytowych miesiącach letnich i długich weekendach noclegownie mogą być trochę bardziej zatłoczone. Ilha Grande pozostaje w większości nietknięta i uniknęła dużych inwestycji. Chociaż jest to dobra wiadomość dla zachowania wyspy, to jednak oznacza to mniej miejsc do spania.

Fakt, że Ilha Grande nie uległa jeszcze inwestycjom w duże hotele i inne udogodnienia, oznacza, że była w stanie zachować swoją linię brzegową. W rezultacie na wyspie znajdują się jedne z najbardziej naturalnych i najpiękniejszych plaż Brazylii. Niektóre z najpiękniejszych plaż na wyspie to Palmas Cove, Dois Rios i Aventura Beach.

Wybierz się na wycieczkę łodzią

Ilha Grande nie jest samotną wyspą i jest otoczona dziesiątkami pobliskich, mniejszych niezamieszkanych wysp. Wybierz się na wycieczkę łodzią z głównego centrum Ilha Grande znanego jako Vila do Abraão i odwiedź te małe, tropikalne wysepki. Tutejsze plaże są dzikie i nietknięte, a bogate w faunę wody morskie oferują wspaniałe możliwości nurkowania z rurką i akwalungiem.

Ponieważ cała wyspa jest całkowicie wolna od samochodów, wymagane będą spacery. Jeśli kochasz wędrówki , na Ilha Grande jest mnóstwo szlaków. Niektóre z najbardziej ekscytujących wędrówka na Pico do Papagaio. To najwyższy szczyt na wyspie z niesamowitymi widokami. Innym popularnym i mniej wymagającym niż wejście na szczyt Pico do Papagaio jest płaski szlak z Vila do Abraão do słynnej plaży Lopes Mendes.

Jak dojechać na Ilha Grande?

Podczas pobytu w Rio de Janeiro znajdziesz kilku touroperatorów oferujących kompletny pakiet Ilha Grande w dość wysokich cenach. Chociaż jest to wygodne dla niektórych podróżników, bardziej oszczędni z przyjemnością dowiedzą się, że w rzeczywistości łatwo jest się tam dostać samemu. Wystarczy wsiąść do autobusu do Conceição lub Angra dos Reis z głównego terminala autobusowego w Rio de Janeiro i stamtąd popłynąć łodzią. Czasy trwania przeprawy różnią się w zależności od portu, z którego wypłyniesz.

Pogoda w Rio de Janeiro – kiedy jechać?

Cały rok jest korzystny na podróż do regionu Rio de Janeiro w Brazylii temperatury są przyjemne, a opady ograniczone. Najwyższa średnia temperatura w Rio de Janeiro wynosi 30°C w styczniu a najniższa 23°C w czerwcu.

Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
30°C 30°C 28°C 27°C 24°C 23°C 23°C 24°C 26°C 27°C 27°C 29°C
82
mm
66
mm
66
mm
39
mm
25
mm
24
mm
20
mm
17
mm
28
mm
35
mm
64
mm
74
mm
RIO DE JANEIRO POGDOA
Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa