TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.

Gruta do Lago Azul

Gruta do Lago Azul

Gruta do Lago Azul to jedna z głównych atrakcji turystycznych w okolicach Bonito i obowiązkowa dla każdego przybywającego do miasta. Opowiada o niej wiele historii i ciekawostek. Ma wymiary, które sprawiają, że jest to jedna z największych zalanych jam na naszej planecie. 100 metrów poniżej wejścia znajduje się jezioro o intensywnie błękitnych wodach. Nic dziwnego, że zachwyca każdego odwiedzającego.

Aby dotrzeć do jeziora, trzeba zejść prawie 300 schodów, co odpowiada dwunastopiętrowemu budynkowi. Zejście nie ma poręczy, dlatego w tej części należy trochę uważać. Zwiedzający muszą mieć na sobie kask dostarczony przez organizatora wycieczki oraz obuwie turystyczne z gumowymi podeszwami . Nie są wpuszczane dzieci poniżej 5 roku życia i kobiety w widocznej ciąży.

Jaskinia Lago Azul jest jedną z najważniejszych jaskiń w narodowym speleologicznym dziedzictwie Brazylii. Została wpisana na listę pomników przyrody w 1978 roku przez IPHAN (Narodowy Instytut Dziedzictwa Historycznego i Artystycznego), co gwarantuje jej niezmienione zachowanie poprzez ściśle kontrolowany dostęp. W kraterze, w którym zmieściłoby się ponad 100 osób, nigdy nie ma grupy większej niż 15 osób.

Ponieważ jaskinia jest uważana za pocztówkę Bonito, jest to jedna z najbardziej obleganych wycieczek. Konieczna jest rezerwacja z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, ponieważ istnieje limit 305 osób odwiedzających Lago Azul dziennie. Osoby podzielone są na grupy z odjazdami o ustalonych godzinach, zawsze w towarzystwie lokalnych przewodników.

Woda w jaskini w rzeczywistości jest krystalicznie czysta, a jej niebieskawy kolor jest wynikiem padania promieni słońca w połączeniu z innymi czynnikami, takimi jak położenie jaskini i obecność minerałów na dnie jeziora. We wczesnych godzinach porannych błękit staje się jeszcze bardziej intensywny, a od grudnia do początku stycznia kolor jeszcze przybiera na barwie.

Miejsce zachwyca nie tylko wielkością i pięknem jeziora, ale także doskonałością natury w budowie stalaktytów i stalagmitów. Formacji skalnych, które występują w jaskiniach w wyniku sedymentacji i krystalizacji rozpuszczonych w wodzie minerałów. Stalaktyty zwisają ze stropu pionowo, a od podstawy w kierunku sufitu wyrastają stalagmity, które naciekają od tysięcy lat.

W Lago Azul odkryto szereg prehistorycznych skamieniałości zwierząt, takich jak gigantyczny leniwiec i tygrys szablozębny, które żyły w okresie geologicznym plejstocenu (6 000 do 10 000 lat temu). Zostały one odnalezione przez francusko-brazylijską ekspedycję speleomerów w 1992 roku.

Jak dojechać do Gruta do Lago Azul?

Z Bonito organizowane są wycieczki przez lokalnych organizatorów.

Pogoda w Mato Grosso do Sul - kiedy jechać?

Cały rok jest korzystny do podróżowania do regionu Mato Grosso do Sul w Brazylii. Temperatury są wysokie, a opady przeciętne. Najwyższa średnia temperatura w Mato Grosso do Sul to 32°C we wrześniu a najniższa 25°C w czerwcu.

Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
29°C 29°C 29°C 28°C 26°C 25°C 26°C 30°C 32°C 31°C 30°C 30°C
110
mm
107
mm
116
mm
51
mm
49
mm
25
mm
20
mm
16
mm
46
mm
111
mm
111
mm
119
mm
MATO GROSSO DO SUL POGODA
Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa