Florianopolis

Florianopolis

Florianopolis to wyspa, która zupełnie niedawno została odkryta przez turystów. Jest jednym z najlepszych miejsc, które można odwiedzić nie tylko w Brazylii, ale w Ameryce Południowej. Znajdziesz tu zarówno białe plaże, czystą wodę, jak i dobrą infrastrukturę turystyczną. Istnieje wiele powodów, dla których popularność Florianopolis rośnie w zawrotnym tempie. Piękna przyroda, tętniące życiem miasto, dostęp do sportów wodnych i ogólne bezpieczeństwo.

Florianopolis jest znane jako Magic Island, ale miejscowi zwykle nazywają je Floripa. Jest to nadmorskie miasto, którego połowa leży na stałym lądzie, a druga połowa na wyspie znanej jako wyspa Santa Catarina. Może to być trochę zagmatwane dla osób podróżujących tu po raz pierwszy i szukających informacji o wyspie, ponieważ nazwa Florianopolis jest znacznie bardziej powszechna niż wyspa Santa Catarina, a ludzie zwykle używają jej w odniesieniu do wyspy.

Jeśli nie masz powodów aby pozostać w mieście Florianopolis, zdecydowanie lepiej udać się bezpośrednio na wyspę. Na Florianopolis znajdziesz prawie wszystko, co spodziewasz się zobaczyć na tropikalnej wyspie. Pagórkowate dżungle, bujne zalesione góry, długie plaże, wodospady, wydmy, jeziora i wiele więcej. Znajdziesz tu również przygodę, aktywnie spędzisz czas, skorzystasz z nocnego życia i wypoczniesz w luksusowym hotelu.

Sposoby na spędzenie czasu na Florianopolis

Wyspa jest pełna przygód, więc spodziewaj się czegoś nowego i dobrej zabawy.

Zacznij od surfowania. Wschodnie wybrzeże wyspy to raj dla surferów, więc jeśli chcesz spróbować to, udaj się do tej części Floripy.

Jeśli kochasz paralotniarstwo, Lagoa De Conceicao jest dla Ciebie odpowiednim miejscem.

Na całej wyspie znajdują się szlaki turystyczne idealne dla wszystkich. Od początkujących po bardziej doświadczonych turystów.

Znajdziesz tu też kilka ogromnych centrów handlowych. Wszystkie są nowoczesne z ponad 150 sklepami i kinami, ale zakupy są również możliwe na wyspie Santa Catalina.

Florianopolis słynie z kuchni. Warto więc wybrać się do restauracji i spróbować ostryg przyrządzonych w sposób typowy dla wyspy.

Lagoa de Conceicao jest popularnym miejscem do uprawiania windsurfingu dzięki płytkim wodom i silnym wiatrom przez cały rok.

Chcesz poznać drugą stronę wyspy, ale dojazd autobusem brzmi zbyt nudno? Wybierz się na wycieczkę łodzią i ciesz się dniem na morzu.

Na wyspie jest też kilka miejsc oferujących nurkowanie. Paddle Boarding | Lagoa de Conceicao ma idealne warunki do wypróbowania tej aktywności wodnej.

Jak dojechać do Florianopolis?

W południowej części wyspy znajduje się międzynarodowe lotnisko, więc dotarcie do Florianopolis drogą powietrzną jest niezwykle łatwe. Po przylocie na lotnisko najlepiej dostać się na wyspę taksówką.

Ale bardziej powszechnym sposobem jest przyjazd z Sao Paulo lub Rio de Janeiro autobusem. Droga liczy około 11 godzin z Sao Paulo lub 16 godzin do Rio de Janeiro. Główny terminal autobusowy, Rita Maria Bus Terminal, znajduje się w centrum miasta.

Pogoda w Santa Catarina – kiedy jechać?

Najkorzystniejszą porą na podróżowanie do regionu Santa Catarina w Brazylii jest okres od stycznia do maja i od sierpnia do grudnia. Temperatury są przyjemne, a opady ograniczone. Najwyższa średnia temperatura w Santa Catarina wynosi 27°C w styczniu a najniższa 19°C w czerwcu.

Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
27°C 27°C 26°C 24°C 22°C 19°C 19°C 20°C 21°C 22°C 24°C 26°C
71
mm
75
mm
52
mm
39
mm
53
mm
59
mm
47
mm
48
mm
56
mm
57
mm
41
mm
52
mm
SANTA CATARINA POGODA
Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa