Delta Okawango

Delta Okawango

Delta Okawango jest jednym z najbardziej inspirujących i budzących podziw miejsc dzikiej przyrody w Afryce, a może i na całej planecie. Delta to prawdziwie dziewiczy teren. Od suchych łąk po bagna. Rzeka Okawango przecina centrum pustyni Kalahari, tworząc unikalny system wód śródlądowych, który daje życie ogromnej różnorodności ptaków i zwierząt. Teren ten ze względu na swoją unikalność, został w 2014 objęty patronatem UNESCO

Delta Okawango to wyjątkowe miejsce na safari, ponieważ można tu zobaczyć wiele dzikich zwierząt prosto z tradycyjnego kajaka lub mokoro. Każdego roku powodzie w delcie pokrywają ponad 16000 kilometrów kwadratowych. To najlepszy czas na oglądanie dzikiej przyrody. Jak na ironię powodzie zdarzają się od maja do października, czyli w porze suchej. Wypatrując zwierząt można natknąć się na gepardy, zebry, żyrafy, słonie, krokodyle i nosorożce. Wycieczki powinny być jednak odpowiednio zaplanowane, ponieważ pory roku mogą znacząco wpłynąć na szanse zobaczenia niektórych zwierząt.

W Delcie Okawango zbudowano wiele lóż i luksusowych obozów safari, które oferują zarówno piesze safari, jak i kilkudniowe wycieczki po porozrzucanych na obszarze całej delty - wyspach.

Jak dojechać do Delty Okawango

Aby dostać się do Delty Okawango warto skorzystać z regularnych lotów czarterowych z Maun do delty Okawango, a następnie transportem drogowym i / lub łodzią do obozu zakwaterowania. Do Maun można dolecieć z Johannesburga lub Kapsztadu.

Delta Okawango - kiedy jechać?

Okavango w Botswanie można odwiedzać cały rok. Pogoda jest zawsze przyjemna i jest ciepło. Więcej opadów występuje od listopada do marca. Najwyższa średnia temperatura wynosi 37°C w październiku, a najniższa 25°C w czerwcu.

MAUN POGODA
Miejsca i atrakcje w Botswanie warte zobaczenia
Nadrzędna kategoria: Afryka