TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.

Wyspa Wiktorii i Las Arrayanes

Spacer po Lesie Myrtle

Płynąc po krystalicznie czystych wodach Nahuel Huapi, dotrzesz do Wyspy Wiktorii, gdzie powitają cię stuletnie cyprysy i wiecznie zielone buki oraz rodzima, egzotyczna flora i fauna. Wchodząc do lasu wyznaczonymi szlakami, aby odkryć jego naturalne piękno i poznać historię wyspy, będziesz podążać tymi szlakami przez około dwie godziny. Jest to wędrówka o niewielkim stopniu trudności. Nie ma tu trudnych podejść, za to jeśli będziesz cicho, możesz zauważyć jelenia lub bażanta. W końcu dotrzesz na plażę, gdzie będziesz cieszyć się piknikiem-lunchem. Po lunchu, w drodze powrotnej na łódź, odkryjesz kolejną część lasu, aż trafisz na molo w Puerto Anchorena. Kolejna 30-minutowa wycieczka zabierze cię na Półwysep Quetrihue i słynny, jedyny na świecie Myrtle Forest, z okazami liczącymi setki lat.

Wypływając z Puerto Pañuelo i żeglując po wodach jeziora Nahuel Huapi, będziesz mógł podziwiać dwa wspaniałe widoki na Park Narodowy Nahuel Huapi: Myrtle Forest i Victoria Island a także zachwycać się kolorem wody, andyjskimi szczytami i bujną roślinnością wokół.

Park Narodowy Arrayanes to mały rezerwat, który chroni rodzime drzewa Arrayanes (Myrtle). Mają one charakterystyczną korę cynamonową z jaśniejszymi śladami i piękne białe kwiaty, które pokrywają zielone korony. Przez las została zbudowana drewniana ścieżka, więc spacerowanie po niej i cieszenie się surową naturą jest naprawdę łatwe. Spacer po Myrtle Forest jest jednym z tych doświadczeń, których nie można przegapić ani zapomnieć.

Jak dojechać na Wyspę Wiktorii

Wyspa Wiktorii jest częścią PN Nahuel Huari. W mieście Bariloche można wykupić całodzienną wycieczkę, której trasa została opisana powyżej. Cena takiej wycieczki to ok. 40-50USD. Do Bariloche można dostać się wieloma drogami. Drogą nr 237, samolotem, a nawet przejść przez przełęcz Pérez Rosales z Chile.

Pogoda w Neuquén

Najkorzystniejszą porą na zwiedzanie regionu Neuquén w Argentynie jest okres od stycznia do kwietnia i października do grudnia. Temperatura będzie przyjemna przyjemna i ograniczone opady. Najwyższa średnia temperatura w Neuquén wynosi 32°C w styczniu a najniższa 12°C w lipcu.

Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
32°C 30°C 26°C 21°C 16°C 13°C 12°C 15°C 18°C 21°C 26°C 30°C
6
mm
4
mm
7
mm
13
mm
10
mm
7
mm
5
mm
5
mm
9
mm
17
mm
10
mm
3
mm
NEUQUEN POGODA
Miejsca i atrakcje w Argentynie warte zobaczenia
Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa