TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.

Park Narodowy Tierra del Fuego

Park Narodowy Ziemi Ognistej

Leżący 12 km na zachód od Ushuaia, Park Narodowy Tierra del Fuego, to najłatwiejszy dostęp do parków narodowych południowej Argentyny. Chroniąc 630 kilometrów kwadratowych poszarpanych gór, misternych jezior, południowych lasów bukowych, bagiennych torfowisk, subantarktycznej tundry i zielonego wybrzeża, park rozciąga się wzdłuż granicy z Chile, od Kanału Beagle do Sierra Inju-Goiyin na północ od Lago Fagnano. Tylko najbardziej wysunięta na południe część tego obszaru jest otwarta dla turystów. Na szczęście w tym obszarze znajduje się wiele z najpiękniejszych krajobrazów parku.

Jak dojchać do Parku Narodowego Tierra del Fuego

Łodzią

Z Ushuaia do parku kursuje pewna ilość łodzi. Zazwyczaj do Bahía Lapataia w ramach łączonej wycieczki statkiem i autobusem

Autobusem

Minibusy kursują przez cały dzień z przystanku w Maipú i Fadul do różnych punktów w parku. Przejazdy są wstrzymane w chłodniejszych miesiącach.

Pociągiem

Najbardziej wysunięta na południe kolej na świecie, Tren del Fin del Mundo, przecina leśne łąki i mknie wzdłuż Río Pipo do stacji w parku, 2 km od głównej bramy. W czasach kolonii karnej używana do transportu drewna, dziś jest o niewiele więcej niż tylko turystycznym pociągiem. Dworzec główny znajduje się 8 km na zachód od Ushuaia, przy drodze prowadzącej do parku narodowego.

Taksówką

Taksówka z Ushuaia kosztuje 1350-1650 ARS w jedną stronę, w zależności od tego, gdzie chcesz zostać wysadzony; podróż w obie strony z trzygodzinnym czasem oczekiwania kosztuje około 3350 ARS.

Informacje i wycieczki do PN Tierra del Fuego

Park jest otwarty codziennie od 8:00 do 20:00 (krócej zimą). Wejście kosztuje 420 ARS. Jeśli planujesz odwiedzić go ponownie następnego dnia, poinformuj o tym obsługę parku, a nie będziesz musiał płacić dwa razy. Bileterzy mogą dostarczyć również prostą mapę szlaków parku i informacje o atrakcjach w parku.

Praktycznie wszystkie biura podróży w Ushuaia oferują wycieczki po parku (około 1500 ARS plus opłata za wstęp). Wycieczka trwa 4 godziny i zatrzymuje się we wszystkich głównych i interesujących miejscach.

Jak dostać się na Ziemię Ognistą?

Aby odwiedzić Ziemię Ognistą, najlepiej polecieć do Ushuaia i stamtąd zwiedzić okolicę. Codziennie jest kilka bezpośrednich lotów z Buenos Aires, które jest oddalone o prawie 2400 km. Większość międzynarodowych lotów na Ziemię Ognistą odbywa się właśnie przez Buenos Aires. Istnieją również bezpośrednie loty krajowe z El Calafate i Trelew (w pobliżu Puerto Madryn).

Najlepszy czas na wizytę na Ziemi Ognistej

Większość odwiedzających region przyjeżdża latem (grudzień-luty) i wtedy miejsca takie jak Ushuaia mogą być bardzo ruchliwe. Najlepszy czas na wizytę to okres od końca marca do końca kwietnia, kiedy to góry i wzgórza pokryte są spektakularnymi jesiennymi kolorami buku południowego Nothofagus. Wiosna (od października do połowy listopada) jest również piękna, choć raczej wietrzna.

Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
11°C 11°C 10°C 6°C 3°C 1°C 1°C 2°C 5°C 7°C 9°C 10°C
52
mm
46
mm
48
mm
38
mm
35
mm
37
mm
32
mm
28
mm
29
mm
33
mm
41
mm
57
mm
USHUAIA POGODA
Miejsca i atrakcje w Argentynie warte zobaczenia
Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa