TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.
Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa
Park Narodowy Talampaya

Park Narodowy Talampaya znajduje się w pustynnym regionie północno-zachodniej Argentyny. Ten wyjątkowy zakątek Argentyny zdecydowanie zasługuje na miejsce na liście „must see” w Argentynie. Nawet jeśli nie planowałeś wcześniejszego odwiedzenia tego parku ale jesteś w regionie, chcesz doświadczyć pustynnego krajobrazu Argentyny i zobaczyć miejsce wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, Park Narodowy Talampaya jest obowiązkiem. Oferuje wszystkie typowe atrakcje, których można się spodziewać po pustyni. Niesamowite zachody słońca, rozgwieżdżone nocne niebo, osadowe wzory i wyjątkowe formacje skalne, które wydobywają to, co najlepsze z wyobraźni. Głównie zobaczysz tu strome skały piaskowców tworzące rozległy kanion. Wejście w pustkę tego kanionu to pierwsze kroki w parku. Wszystko inne poza wąskim przejściem leży niewidoczne, tworząc tajemnicę Talampayi.

Read More: Park Narodowy Talampaya
Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa
Park Narodowy Nahuel Huapi

Jest największym z parków narodowych w Argentynie, obejmujący 70 000 ha, a także pierwszym, założonym w 1934 r. po darowiźnie gruntów dokonanej w 1903 r. przez Perito Francisco P. Moreno.

Park chroni ekologiczne jądro, które jest na tym obszarze niezwykle cenne. Jego krajobrazy są wysublimowane i absolutnie reprezentatywne dla północnej Patagońskiej Strefy Andyjskiej. Jądro to dzieli się na trzy typy: Altoandino - powyżej 1600 m. wysokości, z wiecznymi śniegami; Andino-Patagónico - w niższych partiach gór i wreszcie patagoński step.

Read More: Park Narodowy Nahuel Huapi
Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa
Wodospady Iguazu

Wodospady Iguazu znajdują się na liście światowego dziedzictwa UNESCO od 1984r i są często uważane za najbardziej spektakularny wodospad na świecie. Położony na granicy brazylijskiego stanu Parana i argentyńskiej prowincji Misiones, wodospad Iguazu obejmuje 1,7 km szerokości i składa się z 275 pojedynczych wodospadów o wysokości od 60 do 82 metrów. Nazwa „Iguazu” jest luźno tłumaczona z rdzennego języka Guarani jako „duża woda”. Była pierwsza dama, Eleanor Roosevelt, po obejrzeniu wodospadów Iguazu po raz pierwszy, podobno wykrzyknęła „Biedna Niagara”. Wodospady Iguazu to bez wątpienia jeden z najbardziej niesamowitych skarbów naszego świata przyrody.

Read More: Wodospady Iguazu
Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa
Park Narodowy Los Alerces

Park Narodowy Los Alerces, uważany za jeden z najpiękniejszych w Argentynie, znajduje się w Patagonii, w andyjskim regionie prowincji Chubut, przy granicy chilijskiej od strony zachodniej. Park ma łączną powierzchnię 236 000 hektarów. Składa się z kilku różnych ekosystemów: waldjańskiego lasu deszczowego umiarkowanego, lasu andyjsko-patagońskiego, stepu wysokiego andyjskiego i stepu patagońskiego.

Read More: Park Narodowy Los Alerces
Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa
Rezerwat Iberá Wetlands

Iberá Wetlands (mokradła Iberá) to rozległy teren podmokły, znany lokalnie jako Esteros del Iberá. Położony jest w północnej prowincji Corrientes w Argentynie. Jest to jeden z najważniejszych zbiorników słodkowodnych na kontynencie i drugi pod względem wielkości zbiornik słodkiej wody na świecie. Sam basen, utworzony przez ruchy płyt tektonicznych, jest wypełniony naturalną wodą deszczową i służy jako filtr dla jednego z największych podziemnych jezior na świecie, zbiornika wodnego Guarini. Składa się z bagien, lagun i łąk sawannowych i jest domem dla oszałamiającej ilości 4000 gatunków roślin i zwierząt, co stanowi 30 procent różnorodności biologicznej Argentyny.

Read More: Rezerwat Iberá Wetlands
Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa
Perito Moreno

Park Narodowy Los Glaciares w Argentynie ma w swoich granicach prawie pięćdziesiąt lodowców, ale jest wśród nich jeden, który można nazwać wisienką na torcie. Lodowiec Perito Moreno w pobliżu El Calafate jest największym z nich i zdecydowanie najbardziej imponującym.

Czoło lodowca rozciąga się na ponad pięć kilometrów. Od przodu, gdzie turyści oglądają najlepsze widoki, aż do końca lodu jest ponad trzydzieści kilometrów. Aby dać poczucie skali, lodowiec Perito Moreno jest trzy razy większy od Manhattanu!

Read More: Perito Moreno
Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa
Widok na Aconcagua

Wspinaczka na Aconcagua to aktywność dla prawdziwych poszukiwaczy przygód. Aconcagua to najwyższy szczyt Andów i jeden z siedmiu szczytów świata (najwyższych szczytów na każdym kontynencie). To wyjątkowo atrakcyjne miejsce ze względu na ogromną wysokość i w miarę prostą wspinaczkę. Korzystając z niektórych tras, alpiniści mogą dotrzeć na szczyt bez lin i innego sprzętu technicznego. Turyści mogą również zwiedzić okoliczne lodowce i wiele niesamowitych, naturalnych miejsc znajdujących się w Prowincjonalnym Parku Mendoza - Aconcagua.

Read More: Aconcagua