TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.
Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa
Ruiny Pucara de Tilcara

Wpisany na listę UNESCO Kanion Humahuaca, w którym znajduje się Tilcara, znajduje się 2 godziny jazdy na północ od Salty i rozciąga się w kierunku granicy z Boliwią. Znaleziono na tym obszarze dowody na osadnictwo sprzed ponad 10 000 lat, ale lud Omaguaca zbudował Pucara de Tilcara dopiero w XII wieku. W szczytowym momencie miejsce to było zamieszkane przez około 2000 osób i zajmowało powierzchnię 15 akrów. Dziś częściowo zrekonstruowane ruiny Pucara de Tilcara w północnej Argentynie są przykładem przejmowania przez Inków kontroli nad miejscami zbudowanymi przez poprzednie kultury, w tym przypadku przez plemię Omaguaca.

Read More: Ruiny Pucara de Tilcara
Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa
Górski krajobraz Argentyny

Piękna, wyzywająca i intensywna Argentyna uwodzi ulicznym tango, wszechobecnymi grillami, futbolem, kulturą gaucho i potężnymi Andami. To jeden potężny koktajl wrażeń.

Życie w mieście

Przybycie do Buenos Aires jest jak wskoczenie do jadącego pociągu. Nowoczesna metropolia przemyka tuż obok. Tętni życiem ulicznym, od zatłoczonych kawiarni na chodnikach, po zaciszne parki pokryte fioletowymi dżakarandami. Stylowi porteños (mieszkańcy Buenos Aires) delektują się życiem publicznym - niezależnie od tego, czy jest to dzielenie się mate (napój przypominający herbatę) w niedzielę w parku, czy też lodami pod pięknymi kamiennymi fasadami z początku XX wieku. Jest mnóstwo księgarni, kreatywnych butików i wykwintnych potraw. A Buenos Aires to nie jedyna atrakcja - Kordoba, Salta, Mendoza i Bariloche mają swoje wyjątkowe osobliwości i niezapomniane atrakcje, więc nie przegap ich.

Read More: Argentyna
Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa
Ruiny misji San Ignacio Miní

San Ignacio Miní to najlepiej zachowane i najbardziej kompletne ruiny misji w Argentynie. Klimatyczne i imponujące ze względu na ilość rzeźbionych ozdób widocznych po renowacji. San Ignacjo pierwotnie założono w 1610 roku w Brazylii. Misja została jednak opuszczona po wielokrotnych atakach niewolników i przeniesiona w obecne miejsce. San Ignacio powstała tutaj w 1696 roku i działała do wygnania jezuitów i została opuszczona. Ruiny, odkryte na nowo w 1897 r. i odrestaurowane w latach 1940-1948, są dziś wspaniałym przykładem „baroku Guaraní”. W szczytowym okresie ludność Guaraní liczyła prawie 4000 osób.

Read More: San Ignacio Miní
Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa
Krajobrazy w okolicach  El Chaltén

U podnóża strzelistych szczytów Fitz Roy i Cerro Torre leży malownicze małe miasteczko El Chaltén. Doskonała lokalizacja El Chaltén u stóp najbardziej znanych szczytów Patagonii w Parku Narodowym Los Glaciares zapewniła mu status mekki turystyki pieszej i wspinaczkowej. El Chaltén to najmłodsze miasto w Argentynie, założone w 1985 roku. Wcześniej było to terytorium sporne między Argentyną a Chile i założenie El Chaltén było sposobem, w jaki władze prowincji Santa Cruz postarały się przejąć te ziemie i bronić granicy Argentyny. W 1994 roku, międzynarodowy arbitraż opowiedział się po stronie Argentyny, oficjalnie uznając El Chaltén i okolice jako teren argentyński.

Read More: El Chaltén
Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa
Spacer po Lesie Myrtle

Płynąc po krystalicznie czystych wodach Nahuel Huapi, dotrzesz do Wyspy Wiktorii, gdzie powitają cię stuletnie cyprysy i wiecznie zielone buki oraz rodzima, egzotyczna flora i fauna. Wchodząc do lasu wyznaczonymi szlakami, aby odkryć jego naturalne piękno i poznać historię wyspy, będziesz podążać tymi szlakami przez około dwie godziny. Jest to wędrówka o niewielkim stopniu trudności. Nie ma tu trudnych podejść, za to jeśli będziesz cicho, możesz zauważyć jelenia lub bażanta. W końcu dotrzesz na plażę, gdzie będziesz cieszyć się piknikiem-lunchem. Po lunchu, w drodze powrotnej na łódź, odkryjesz kolejną część lasu, aż trafisz na molo w Puerto Anchorena. Kolejna 30-minutowa wycieczka zabierze cię na Półwysep Quetrihue i słynny, jedyny na świecie Myrtle Forest, z okazami liczącymi setki lat.

Read More: Wyspa Wiktorii i Las Arrayanes
Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa
Krajobrazy w dolinie Quebrada de Humahuaca

Quebrada de Humahuaca znajduje się w północno-zachodniej Argentynie, w prowincji Jujuy. Jest to dolina andyjska o długości 155 kilometrów, położona na wysokości ok. 2000m, otoczona wysokimi pasmami górskimi i mozolnie wyżłobiona przez rzekę Rio Grande.
Quebrada de Humahuaca zawiera całą historię Argentyny. Pustynna dolina zachowała dowody życia sprzed 10 000 lat. Od wczesnych plemion myśliwych, przez społeczności przedhiszpańskie, kulturę Inków, hiszpańskich kolonizatorów, aż po walkę o niepodległość w XX wieku. To wyjątkowy krajobraz kulturowy, ponieważ ludy indyjskie na tym obszarze zachowują wierzenia religijne, obrzędy, festiwale, sztukę, muzykę i techniki rolnicze, które są żywym dziedzictwem minionych tysiącleci. To ważny powód uznania Quebrada de Humahuaca za dziedzictwo kulturowe ludzkości UNESCO.

Read More: Quebrada de Humahuaca
Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa
Krajobrazy w okolicach El Calafate

Położone w regionie Patagonii w południowej Argentynie, El Calafate było niegdyś małym i skromnym miastem na południowym skraju Lago Argentino. Jednak wraz z rozpowszechnianiem się informacji o fantastycznych atrakcjach przyrodniczych, popularność miasta wzrosła, a bliskość Parku Narodowego Torres del Paine - jednej z większych atrakcji turystycznych Ameryki Południowej – też była dodatkowym magnesem. Położenie El Calafate na granicy płaskowyżu Santa Cruz i Andów sprawia, że jest to wspaniałe miejsce na wycieczki na świeżym powietrzu.

Read More: El Calafate
Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa
Winnice i góry Mendozy

Mendoga to miasto jeden z najczęściej odwiedzanych obszarów w Argentynie. Znana z niesamowitego regionu winiarskiego u podnóża imponującego pasma górskiego Andów. Mendoza jest pełna lokali gastronomicznych i wysadzanych drzewami ulic, w których można wypić kieliszek wina na świeżym powietrzu. A okolica oferuje mnóstwo sportów ekstremalnych i naturalnego piękna dla tych, którzy chcą odkryć nieco poza winogronami. Od raftingu i jazdy konnej po wędkarstwo muchowe i trekking. Mendoza jest idealnym miejscem dla par, rodzin, turystów i podróżujących samotnie.

Read More: Mendoza
Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa
Kolonialne miasto Cordoba

Kolonialne miasto Cordoba zachowuje swoją piękną, imponującą architekturę, oferując niezwykłe przykłady połączenia stylów, wartości i kultur: europejskiej i tubylczej. Liczna społeczność studencka aktywnie uczestniczy w promocji i organizacji różnorodnych wydarzeń kulturalnych przez cały rok. Okolice miasta oferują wiele atrakcji, które pozwalają odwiedzającym w pełni doświadczyć historii Argentyny, podziwiając jednocześnie piękne krajobrazy.

Read More: Cordoba
Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa
Park Prowincjonalny Ischigualasto

Ponad 60 000 hektarów parku prowincjonalnego Ischigualasto zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 2000 r., wraz ze swoim siostrzanym parkiem Talampaya. Często nazywany jest Doliną Księżycową. Ulewne deszcze, wiatry i miliony lat erozji sprawiły, że to miejsce stało się nieziemskie.

Podobnie jak odległa, opuszczona planeta, Dolina Księżycowa znajduje się na uboczu z dala od przecinających kraj tras. Najbliższa wioska leżąca w odległości 90 km to Valle Fertil, a znalezienie tu dojazdu poza sezonem nie jest najłatwiejsze.

Read More: Park Prowincjonalny Ischigualasto