TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.

Punta Tombo

Rezerwat Przyrody Punta Tombo

Punta Tombo to rezerwat przyrody w centralnej części wybrzeża Argentyny. Jest to bardzo dobrze zachowane, naturalne siedlisko Pingwinów Magellana, co czyni go doskonałą opcją podróży dla miłośników przyrody. W Punta Tombo znajduje się największa kolonia pingwinów w całej Ameryce Południowej. Obszar ten jest odwiedzany od września do kwietnia, ponieważ jest to czas, w którym pingwiny migrują z Brazylii do Punta Tombo aby wychowywać pisklęta. Listopad jest uważany za najlepszy miesiąc na wyjazd. ponieważ w tym czasie rodzą się młode. Ziemia w Punta Tombo pełna jest małych krzewów i nor i dlatego jest to idealne miejsce dla pingwinów do składania jaj.

Pingwiny Magellana polują na mniejsze ryby, takie jak sardynki, sardele i skorupiaki. Polują przy użyciu skutecznej techniki opartej na ich zwinnych ruchach w wodzie. Umiejętności tej uczą swoje pisklęta i te właśnie harce można obserwować podczas pobytu w rezerwacie.

Szlak po rezerwacie przyrody Punta Tombo

Trasa wycieczki wynosi około 3 km w obie strony i jest bardzo łatwa. Spacer trwa około półtorej godziny i w tym czasie można zobaczyć wiele z ponad pół miliona mieszkających tam pingwinów. Szlak prowadzi do plaży, na której znajduje się największe skupisko pingwinów w Argentynie. Dlatego jest taki wyjątkowy! Spacerujesz wśród pingwinów argentyńskich i obserwujesz jak bawią się, karmią, pływają, umawiają się na randki i opiekują się swoimi dziećmi.

Trzeba pamiętać, że wizyta w rezerwacie przyrody musi się odbywać z głębokim szacunkiem dla siedliska i gatunku. Nie wolno dotykać zwierząt ani wchodzić z nimi w interakcje oraz zawsze zachowywać bezpieczny dystans. Wszędzie są hodowcy, którzy zapewniają bezpieczeństwo obu stronom.

Rezerwat przyrody Punta Tombo jest otwarty od połowy września do połowy kwietnia, w sezonie lęgowym pingwinów. Przez pozostałą część roku rezerwat przyrody jest zamknięty. Jeśli masz okazję odwiedzać Puerto Madryn od listopada, możesz mieć szansę zobaczyć narodziny młodych. Nie przegap okazji, by przeżyć to doświadczenie.

Jak dojechać do Punta Tombo

Punta Tombo to jednodniowa wycieczka z Puerto Madryn lub Trelew, dwóch największych miast w okolicy. Możesz dołączyć do organizowanych wycieczek w jednym z nich, ale lepiej wypożyczyć samochód i wybrać się na wycieczkę po okolicy na kilka dni.

Z Puerto Madryn jedź na południe drogą krajową nr 3 do Trelew. Za Trelew, około 10 km, należy skręcić w lewo i przejechać ostatnie 60 km drogą szutrową. Droga powinna zająć w sumie koło 2 godzin.

Pogoda w Chubut – kiedy jechać?

Najkorzystniejszą porą na podróżowanie do regionu Chubut w Argentynie jest okres od stycznia do marca oraz listopad i grudzień. Temperatury są przyjemne a opady ograniczone. Najwyższa średnia temperatura w Chubut wynosi 25°C w styczeniu a najniższa 11°C w lipcu.

Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
25°C 24°C 22°C 18°C 15°C 12°C 11°C 13°C 15°C 17°C 21°C 24°C
7
mm
11
mm
16
mm
9
mm
4
mm
13
mm
9
mm
7
mm
4
mm
10
mm
6
mm
7
mm
CHUBUT POGODA
Miejsca i atrakcje w Argentynie warte zobaczenia
Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa