TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.

Park Narodowy Nahuel Huapi

Park Narodowy Nahuel Huapi

Jest największym z parków narodowych w Argentynie, obejmujący 70 000 ha, a także pierwszym, założonym w 1934 r. po darowiźnie gruntów dokonanej w 1903 r. przez Perito Francisco P. Moreno.

Park chroni ekologiczne jądro, które jest na tym obszarze niezwykle cenne. Jego krajobrazy są wysublimowane i absolutnie reprezentatywne dla północnej Patagońskiej Strefy Andyjskiej. Jądro to dzieli się na trzy typy: Altoandino - powyżej 1600 m. wysokości, z wiecznymi śniegami; Andino-Patagónico - w niższych partiach gór i wreszcie patagoński step.

na terenie Nahuel Huapi istnieje wiele jezior rozrzuconych po lasach i górach. Najważniejsze z nich Nahuel Huari o powierzchni 650 kilometrów kwadratowych i głębokości 454 metrów nadaje nazwę Parkowi Narodowemu. Inne jeziora to Traful, Mascardi, Gutiérrez i Guillelmo.

Fauna i flora

Wśród typowych gatunków fauny można znaleźć hullin, norkę mięsożerną, która ma idealne środowisko do bytowania w parku.

Jeśli chodzi o florę, to znajdują się tu rozległe lasy utworzone przez drzewa takie jak lengas, kohues i ñires, a także rośliny takie jak notros z kwiatami w kolorze czerwonym oraz mutisias i amancay, z typowymi żółtymi kwiatami. Wiosną tereny te to oferują najbardziej kolorowe krajobrazy Argentyny.

Na obszarze Puerto Blest, w pobliżu granicy z Chile, znajduje się strefa, w której opady znacznie przekraczają średnią. Tam roślinność jest typową próbką dżungli Valdivian

Jak dojechać do Parku Narodoego Nahuel Huapi

Aby dostać się do Parku, należy odwiedzić miasto Bariloche. Całe miasto otoczone jest Parkiem. Do Bariloche można dostać się wieloma drogami. Drogą nr 237, samolotem, a nawet przejść przez przełęcz Pérez Rosales z Chile.

Pogoda w prowincji Neuquén - kiedy jechać?

Najkorzystniejszą porą na zwiedzanie regionu Neuquén w Argentynie jest okres od stycznia do kwietnia i października do grudnia. Temperatura będzie przyjemna i występują ograniczone opady. Najwyższa średnia temperatura w Neuquén wynosi 32°C w styczniu a najniższa 12°C w lipcu.

Miejsca i atrakcje w Argentynie warte zobaczenia
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
32°C 30°C 26°C 21°C 16°C 13°C 12°C 15°C 18°C 21°C 26°C 30°C
6
mm
4
mm
7
mm
13
mm
10
mm
7
mm
5
mm
5
mm
9
mm
17
mm
10
mm
3
mm
NEUQUEN POGODA
Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa