TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.

Kanał Beagle

Kanał Beagle

Usiany malowniczymi zatokami Kanał Beagle, oddziela Puerto Williams w Chile od Ushuaia w Argentynie. Długi na 150 mil i szeroki na trzy mile kanał, zawiera rzadkie piękno trudne do uchwycenia na fotografiach. Ushuaia położona tuż nad kanałem, jest najbardziej wysuniętym na południe miastem świata i stolicą Ziemi Ognistej.

Podróż Beagle, opublikowana w 1839 roku przez Karola Darwina, przedstawia przygody Darwina na pokładzie statku HMS Beagle, który badał archipelag Ziemi Ognistej. Badania początkowo miały trwać dwa lata, ale przedłużyły się do pięciu. W tym czasie powstał przełomowy zbiór badań, który zawiera wiele teorii dotyczących biologii, antropologii i geologii. Ponieważ książka została napisana w czasie, gdy zachodni Europejczycy zaczęli badać resztę świata, opis wyprawy Darwina przyniósł mu znaczną sławę po powrocie do Anglii. Co ciekawe, niektóre z wniosków zawartych w tej książce, zostały później rozwinięte przez Darwina w jego najsłynniejszym dziele „O powstawaniu gatunków”.

Wiele osób potwierdza, że żeglarstwo to najlepszy sposób na poznanie Beagle. Szczególnie jesienią. Istnieje kilka opcji rejsu łodziami, które wypływają z Ushuaia. Katamarany, łodzie motorowe lub żaglówki. Wiele firm oferuje półdniowe lub całodniowe wycieczki. Kanał jest otoczony przez Martial Mounts na zachodzie i Cinco Hermanos na wschodzie, cktóre zapewniają spektakularne widoki na strome skały i lodowce.

Ciekawą wycieczką jak wyprawa na wyspę Los Lobos (Wyspa Lwa Morskiego), gdzie możesz usłyszeć szczekający zew lwów morskich i zobaczyć ptaki morskie i antarktyczne foki. Inną wyspą wartą zobaczenia jest Los Pajaros (Ptasia Wyspa), na której króluje ponad 20 różnych gatunków ptaków morskich, w tym kormorany, petrele, kwaszle i albatrosy.

Jak dostać się na Ziemię Ognistą?

Aby odwiedzić Ziemię Ognistą, najlepiej polecieć do Ushuaia i stamtąd zwiedzić okolicę. Codziennie jest kilka bezpośrednich lotów z Buenos Aires, które jest oddalone o prawie 2400 km. Większość międzynarodowych lotów na Ziemię Ognistą odbywa się właśnie przez Buenos Aires. Istnieją również bezpośrednie loty krajowe z El Calafate i Trelew (w pobliżu Puerto Madryn).

Najlepszy czas na wizytę na Ziemi Ognistej

Większość odwiedzających region przyjeżdża latem (grudzień-luty) i wtedy miejsca takie jak Ushuaia mogą być bardzo ruchliwe. Najlepszy czas na wizytę to okres od końca marca do końca kwietnia, kiedy to góry i wzgórza pokryte są spektakularnymi jesiennymi kolorami buku południowego Nothofagus. Wiosna (od października do połowy listopada) jest również piękna, choć raczej wietrzna.

Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
11°C 11°C 10°C 6°C 3°C 1°C 1°C 2°C 5°C 7°C 9°C 10°C
52
mm
46
mm
48
mm
38
mm
35
mm
37
mm
32
mm
28
mm
29
mm
33
mm
41
mm
57
mm
USHUAIA POGODA
Miejsca i atrakcje w Argentynie warte zobaczenia
Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa