TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.

Tundavala Fissure

Tundavala Fissure

Szczelina Tundavala jest jedną z najbardziej spektakularnych atrakcji przyrodniczych w Angoli. Można ją znaleźć między miastami Lubango i Namibe na wysokości 2600 m npm. Nie trzeba chyba pisać, że na tej wysokości widoki są fenomenalne, a panorama należy do najlepszych w Afryce. Szlak do zejścia z powrotem na poziom morza, do którego często docierają wędrowcy szukający dreszczyku emocji, jest oszałamiający ale niebyt bezpieczny. W Tundavala oprócz najbardziej znanej szczeliny i stromych skał możemy natknąć się również na płaty sawanny, traw i leśnych krajobrazów.

Jak dojechać do Tundavala

Do Tundavala nie ma transportu publicznego, trzeba wypożyczyć samochód lub zabrać się przygodnymi podróżnymi. Dotarcie do Tundavala jest wtedy proste. Można dojechać zwykłym samochodem. W porze suchej, gdy prowadzi się ostrożnie, nie potrzeba Jeepa 4x4. Podróż w obie strony zajmie około 3 godzin. Tunda-Vala znajduje się około 17 km na północny zachód od centrum miasta Lubango.

Pogoda w Lubango - kiedy jechać?

Najlepszą porą na odwiedzenie Lubango w Angoli są miesiące od maja do września. Pogoda jest wtedy przyjemna i jest ciepło. Występuje niewiele opadów deszczu. Najwyższa średnia temperatura wynosi 30°C we wrześniu, a najniższa 23°C w styczniu. Pogoda i klimat w Lubango są odpowiednie na słoneczne wakacje.

Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
23°C 24°C 23°C 24°C 24°C 24°C 25°C 28°C 30°C 28°C 25°C 24°C
227
mm
215
mm
351
mm
186
mm
24
mm
0
mm
0
mm
2
mm
23
mm
197
mm
333
mm
248
mm
LUBANGO POGODA
Miejsca w Algierii warte zobaczenia
Nadrzędna kategoria: Afryka
in Angola