TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.

Park Narodowy Kissama

Park Narodowy Kissama

Kissama (pisane także Quiçama), położona 70 km na południe od Luandy, jest najbardziej dostępnym i posiadającym największą ilość gatunków, parkiem dzikiej przyrody w Angoli. W tej ogromnej strefie przybrzeżnej sawanny, poprzecinanej sękatymi baobabami, zamieszkują słonie, bawoły wodne, miejscowe antylopy palankowe i niewielka populacja gniazdujących żółwi morskich.

Zainaugurowana jako rezerwat przyrody w 1938 r. i przekształcona w park narodowy w 1957 r., Kissama pozostaje na czele działań Angoli na rzecz odnowienia dzikiej fauny i flory, pomimo lat kłusownictwa i zaniedbań podczas wojny domowej. Jest to w dużej mierze zasługa pionierskiego projektu pomocy znanego jako Operacja Arka Noego. Ten niezwykły program, realizowany we współpracy z fundacją Kissama i rządem Angoli, ma na celu rehabilitację parku poprzez import słoni z rezerwatów zwierzyny w Południowej Afryce i Botswanie. Po czterech latach planowania, Kissama otrzymała swój pierwszy transport przewiezionych drogą powietrzną zwierząt w 2000 roku, kiedy 16 słoni przyleciało rosyjskim samolotem towarowym z Południowej Afryki. Rok później park został uzupełniony o kolejne zapasy 16 słoni, 12 zebr, 12 strusi, 14 gnu i cztery żyrafy.

Ceny

Cena noclegu w Kissama Lodge to ok. 120USD, a cena wstępu do PN to 15USD

Jak dojechać do Parku Narodowego Kissama

Najprościej z Luandy. To ok. 70km drogi, która jest w doskonałym stanie. O wiele lepszym niż 90% dróg w tym kraju. Pierwszy wjazd do Parku odbywa się o godzinie 7.00. Więc planując wycieczkę trzeba wyruszyć odpowiednio wcześniej. Można również zatrzymać się w Kissama Lodge, ok. 30km od Parku.

Pogoda w Luandzie - kiedy jechać?

Luandę w Angoli można odwiedzać cały rok. Pogoda jest zawsze przyjemna i jest ciepło. Występuje niewiele opadów deszczu. Najwyższa średnia temperatura wynosi 31°C w lutym, a najniższa 26°C w lipcu. Pogoda i klimat w Luandzie są odpowiednie na słoneczne wakacje.

Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
30°C 31°C 31°C 31°C 30°C 28°C 26°C 26°C 26°C 28°C 29°C 29°C
44
mm
55
mm
69
mm
77
mm
22
mm
2
mm
2
mm
4
mm
12
mm
52
mm
35
mm
44
mm
LUANDA POGODA
Miejsca w Algierii warte zobaczenia
Nadrzędna kategoria: Afryka
in Angola