TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.

Muzeum Narodowe Cirta

Muzeum Narodowe Cirta

Muzeum Narodowe Cirta to najważniejsze muzeum w Konstantynie, pełne pamiątek po numidyjskiej, fenickiej i rzymskiej przeszłości miasta. Na wyróżnienie zasługuje kilka oszałamiających eksponatów wydobytych z wykopalisk prowadzonych w okolicach Konstantyny i pobliskiego Tiddis. Najważniejsze z nich to siedząca figura z terakoty znaleziona w grobowcu z II wieku p.n.e. i wyjątkowe, marmurowe popiersie kobiety znanej jako „piękna z Djemili”.

Warto również zobaczyć pięknie odlaną brązową skrzydlatą rzeźbę o „Zwycięstwo Konstantyna”, znalezioną przez żołnierzy podczas przekopywania ulic Kazby w 1855 r. W muzeum znajduje się również niewielka kolekcja obrazów algierskich i francuskich orientalistów.

Godziny odwiedzin i ceny biletów

Godziny otwarcia Muzeum Narodowego Cirta: 9.00-12.00 i 13.00-16.30 sob.-czw., 14.00-16.30 w piątek. Cena za bilet wstępu to DA200.

Jak dojechać do Konstantyny

Do Konstantyny można się dostać na kilka sposobów. Najszybszym środkiem transportu jest samolot. Z Algieru dolecimy w 2,5 godziny, a ceny biletów zaczynają się od 110zł. Alternatywnym środkiem transportu jest autobus. Jadąc autobusem poświęcimy 7 godzin, ale zapłacimy tylko 16zł. Możliwy jest także transport pociągiem. Czas dojazdu to 8 godzin, a cena 30zł

Pogoda w Konstantynie - kiedy jechać?

Najlepszy czas na wizytę w Konstantynie w Algierii przypada na okres od kwietnia do października, Jest wtedy najcieplej i występuje ograniczona ilość opadów deszczu. Najwyższa średnia temperatura w Konstantynie wynosi 35°C w lipcu, a najniższa średnia to 12°C w styczniu. Pogoda i klimat Konstantyny jest odpowiedni na słoneczne wakacje.

Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
12°C 13°C 17°C 21°C 24°C 30°C 35°C 34°C 29°C 24°C 18°C 13°C
22
mm
19
mm
34
mm
23
mm
24
mm
13
mm
4
mm
11
mm
19
mm
24
mm
15
mm
12
mm
CONSTANTINE POGODA
Miejsca w Algierii warte zobaczenia
Nadrzędna kategoria: Afryka