TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.

Lambaesis

Ruiny Lambaesis

Lambaesis służył kiedyś za stolicę rzymskiej Numidii i przez długi czas był na zmianę partnerem, lub rywalem pobliskiego Timgadu. Jednak miejsce to zniknęło z większości przewodników i jeśli w ogóle turyści je widzą, to zwykle z okna samochodu lub autobusu, na trasie Batna a- Timgad. Szkoda, bo to spokojne i melancholijne miejsce, które wiosną płonie od mieniących się polnych kwiatów.

Kiedyś Lambaesis składało się z obozu wojskowego - podobnego do nowoczesnej bazy wojskowej, z barakami, zbrojownią, szpitalem itd. - otoczonego murem i wieżami strażniczymi oraz obozami cywilów poza jego granicami. Najbardziej widoczną pozostałością obozu jest czteroboczny łuk, często nazywany pretorium, wzniesiony w 268 roku. Ta masywna, dwukondygnacyjna budowla z wapienia o wymiarach 23 na 30 m stała przed starożytnym placem apelowym. Amfiteatr, położony kilkaset metrów na wschód, został zbudowany w 169 r. I mógł pomieścić do 12 000 widzów. Został on rozebrany przez Francuzów, aby zbudować pobliskie więzienie, które nadal jest w użyciu.

Pozostałości miasta, które powstały wokół obozu wojskowego, są rozrzucone na znacznej powierzchni. Archeolodzy byli w stanie poskładać część historii obozu na podstawie znalezionych inskrypcji. Na południe od ruin, na skraju nowoczesnej wioski, pozostałości łuku poświęconego Septimusowi Sewerowi wyznaczają początek starożytnego miasta. Dalej są ruiny łaźni i świątynia Asklepiosa, boga uzdrawiania, z której pozostało tylko kilka kamieni. Świątynia była kolejną ofiarą kamieniołomów - w XIX wieku cała fasada pozostała rozebrana. Pobliska stolica, jak zawsze poświęcona trójcy Jowisza, Junony i Minerwy, jest rozpoznawalna dzięki cokołowi i ocalałym fragmentom ścian i kolumn

jak dojechać do Lambaesis

Najbliższa wioska Lambèse-Tazoult znajduje się nieco ponad 10 km od Batny. Autobusy kursują z Batny do miejscowości Tazoult. Najlepszym sposobem na wizytę jest dojazd samochodem lub zorganizowanie taksówki

Ceny i godziny zwiedzania Lambaesis

Wstęp do ruin jest otwarty codziennie od 9:00 do 18:00 od kwietnia do września, a do 17:00 od października do marca. Wstęp kosztuje 80DA

Pogoda w Batna - kiedy jechać?

Najlepszą porą na zwiedzanie Lambaesis w Algierii są miesiące od maja do października. Pogoda jest wtedy przyjemna i jest ciepło. Występuje niewiele opadów deszczu. Najwyższa średnia temperatura wynosi 33°C w lipcu, a najniższa 9°C w styczniu. Pogoda i klimat w Batna są odpowiednie na słoneczne wakacje.

Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
9°C 10°C 14°C 19°C 23°C 28°C 33°C 31°C 26°C 21°C 14°C 11°C
23
mm
18
mm
35
mm
42
mm
38
mm
25
mm
7
mm
18
mm
35
mm
26
mm
15
mm
9
mm
BATNA POGODA
Nadrzędna kategoria: Afryka