TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.

Jardin D'Essai

Ogrody Jardin D'Essai

W ROKU 1832 ówczesny rząd francuski podjął inicjatywę utworzenia w pobliżu miasta Algier ogrodu botanicznego, w celu zachowania i rozmnażania wszystkich rodzimych roślin w kraju, pełniących zarówno rolę dekoracyjną jak również tych mających wartość ekonomiczna. Rośliny w założeniu miały być przechowywane w celu dystrybucji lub sprzedaży. Do tego celu wybrano fragment gruntu znajdujący się pomiędzy morzem a miastem, w odległości około 3km od granic Algieru. Te nadbrzeżne ogrody botaniczne, pochodzące z pierwszych lat francuskiej okupacji, dziś są rozległą naturalną szklarnią. To miejsce o wyjątkowej urodzie z alejami palm i kępami egzotycznych drzew.

Uznając, że rolnictwo było kluczowym elementem udanej kolonizacji, rozpoczęto program testów eksperymentalnych, aby zobaczyć, które rośliny najlepiej przystosują się do algierskiego klimatu. Testy wkrótce rozszerzono się to na szeroką gamę obcych roślin, które okazały się odpowiednie dla warunków klimatycznych Algierii. Dobrym przykładem adaptacji jest drzewo eukaliptusowe z Australii, które szybko przystosowało się do nowego środowiska i wkrótce zaczęło być uprawiane w całej Algierii i dziś większość Algierczyków postrzega drzewo jako rodzime dla ich kraju.

Le Jardin d'Essai nie tylko stanowi poligon doświadczalny dla badań naukowych, ale także daje mieszkańcom miasta możliwość cieszenia się przyrodą tuż za progiem. Mówi się, że wiele młodych par deklarowało swoją dozgonną miłość, ciesząc się pięknem ogrodu, a ponieważ w ogrodzie nie było oczywistych francuskich wpływów, Algierczycy uznali go za akceptowalny.

Turyści odwiedzający tę popularną atrakcję turystyczną doceniają różnorodność przyrody, spacerując ścieżką wysadzoną ogromnymi palmami daktylowymi, spacerując obok palm sago z Japonii i Chin, podziwiając kolczastą jukę z Ameryki Południowej lub siedząc w cieniu starożytnej sosny z wyspy Norfolk. Zachwyca duży staw z błyszczącą fontanną, leżący pośród wypielęgnowanego zielonego trawnika z kolorowymi kwiatami tworzącymi granicę wokół krawędzi. Szereg schodów i ścieżek prowadzi przez bujną zieleń, a do relaksu zapraszają wygodnie rozmieszczone ławeczki. Z pewnością Le Jardin d'Essai to jedna z obowiązkowych atrakcji Algieru.

Jak dostać się do Jardin D'Essai

Aby uciec z centrum miasta, najprościej wsiąść do metra i udać się do przystanku Jardin d'Essai.

Pogoda w Algierze - kiedy jechać?

Najlepszą porą na zwiedzanie Algieru w Algierii są miesiące od maja do października. Pogoda jest wtedy przyjemna i jest ciepło. Występuje niewiele opadów deszczu. Najwyższa średnia temperatura w Algierze wynosi 31°C w sierpniu, a najniższa 14°C w styczniu. Pogoda i klimat w Algierze są odpowiednie na słoneczne wakacje.

Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
14°C 14°C 17°C 19°C 22°C 26°C 30°C 31°C 27°C 24°C 19°C 16°C
58
mm
44
mm
44
mm
37
mm
27
mm
10
mm
3
mm
5
mm
15
mm
41
mm
45
mm
41
mm
ALGER POGODA
Miejsca w Algierii warte zobaczenia
Nadrzędna kategoria: Afryka